Sosyal Hizmetler Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Sosyal Hizmetler bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Sosyal Hizmetler bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Sosyal Hizmetler bölümü dersleri, DGS bölümleri, Sosyal Hizmetler maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Sosyal Hizmetler mezunları nerelerde çalışır, Sosyal Hizmetler mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Sosyal Hizmetler bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Sosyal Hizmetler bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Sosyal Hizmetler hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Sosyal Hizmetler Bölümü Hakkında Bilgi

Bölüme YGS-5 puanı ile alım yapılmaktadır. İş imkanları geniş olan bölümlerden biri olduğundan dolayı öğrenciler tarafından da yoğun talep görmektedir. Bu yüzden taban puanları, iki yıllık bir bölüme göre yüksek sayılır. Türkiye’deki birçok üniversitede bulunmaktadır. Ayrıca Anadolu üniversitesi, İstanbul Üniversitesi gibi eğitim kurumlarında aöf yani açık öğretim şeklinde hizmet vermektedir.

2 Yıllık Sosyal Hizmetler Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Mezunlar şu kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler: SHÇEK Genel Müdürlüğü, İl Sosyal Hizmetler Müdürlükleri, Kreş ve Gündüz Bakımevleri, Çocuk Yuvaları, Yetiştirme Yurtları, Ergen Danışma Merkezleri, Koruyucu Aile Hizmetleri, Aile Danışma Merkezleri, Yaşlı Bakım ve Huzurevleri, Sakatların Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri, Özel Eğitim Kuruluşları, Spastik Çocuklar Merkezi, Toplum Merkezleri, Sosyal Yardım Birimleri, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Özel/Devlet/Üniversite/Branş ve İhtisas Hastaneleri, Ana-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezleri, Mediko-Sosyal Merkezleri, Kredi ve Yurtlar Kurumu, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Gençlik Merkezleri, Adalet Bakanlığı Cezaevleri, Islahevleri, Çocuk Mahkemeleri, Sokak Çocukları Merkezleri, Devlet Planlama Teşkilatı, Üniversiteler, Güneydoğu Anadolu Projesi, Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu, Başbakanlık Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Özürlüler İdaresi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu, Bağ- Kur, İş Kurumu, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları, Çeşitli kuruluşların halkla ilişkiler birimleri, Kamu ve özel sanayi kuruluşları, Yerel yönetimler, Sivil toplum örgütleri (Kızılay, Türkiye Aile Planlaması Derneği, İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı, Çocuklara Yeniden Özgürlük Kazandırma Vakfı vb.), Uluslararası Örgütler, Birleşmiş Milletler, uluslar arası kuruluşlar, büyükelçilikler, konsolosluklar. Ayrıca kendilerine ait meslekleri ile ilgili işyeri açabilirler.  Ayrıca, programı başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenci Sosyal Hizmet bilimi alanında veya bu alandan öğrenci kabul eden diğer bilim dallarında yüksek lisans ve doktora derecelerine de başvuruda bulunabilir.

2 Yıllık Sosyal Hizmetler İş Olanakları

Yukarıda belirtilen alanlardan, kamuya ait kurumlarda çalışmak isteyenler için bazı şartlar bulunmaktadır. Devlet bünyesindeki kurumlarda çalışmak isteyenlerin mutlaka KPSS ön lisans oturumuna katılması ve atanmaya yetecek kadar puan alması gerekir. Bu durumun dışında kalanlar, özel kuruluşlara şahsi başvuru yapmalıdırlar.

İki Yıllık Sosyal Hizmetler Dersleri

Bölümde Türk dili, İngilizce, Bilgisayar, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük gibi ana derslerin yanında sosyolojiye dair envaı ders, matematik, temel iktisat gibi dersler okutulmaktadır.

2 Yıllık Sosyal Hizmetler Maaşları Ne Kadar?


Sosyal Hizmetler Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Sosyal Hizmetler mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Sosyal Hizmetler mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 3
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,472,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sosyal Hizmetler Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Sosyal Hizmetler Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/sosyal-hizmetler-bolumu-ne-is-yapar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/sosyal-hizmetler-bolumu-ne-is-yapar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için