Su Altı Teknolojisi Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Su Altı Teknolojisi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Su Altı Teknolojisi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Su Altı Teknolojisi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Su Altı Teknolojisi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Su Altı Teknolojisi mezunları nerelerde çalışır, Su Altı Teknolojisi mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Su Altı Teknolojisi bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Su Altı Teknolojisi bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Su Altı Teknolojisi hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Su Altı Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi

Meslek liselerinin Denizcilik(Balıkçı Gemisi Kaptanlığı), Denizcilik(Gemi Yönetimi), Denizcilik(Yat Kaptanlığı), Güverte, Güverte-Avlama ve Yat Kaptanlığı” bölümlerinden mezun olanlar “Sualtı Teknolojisi” ön lisans programına sınavsız geçiş için başvurabilirler. Ortaöğretim Başarı Puanları, okul türleri,Mesleki ve Teknik Eğitim Bölge’leri (METEB) ve mezuniyet yılları dikkate alınarak kontenjan dahilinde yerleştirilebilirler. Ayrıca diğer öğrenciler YGS’ye girerek YGS-6 puan türü ile bölümü tercih edebilirler.

2 Yıllık Su Altı Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

-Dalış için gereken hazırlığı yapar; alet ve malzemelerini kontrol eder,
-Su altındaki canlı ve cansız varlık ya da cisimleri usulüne uygun olarak su üstüne çıkarır,
-Sualtında her tür bağlantı ve ayırma işlerini yapar,
-Sualtındaki her tür döşeme, montaj, kaynak ve tamirat işlerini yapar,
-Sualtı arama, tesbit ve işaretleme işlerini yapar,
-Sualtı ile ilgili olarak karada yapılan çalışmalara katılır,
-Sualtı ile ilgili her tür bilimsel verileri toplayarak yenilikleri izler.
-Basınç odalarında kullanılan her tür cihazın kullanım ve bakımını yapar,
-İlgili kuruluşlarla iletişim ve işbirliği yapar.

2 Yıllık Su Altı Teknolojisi İş Olanakları

Sualtı Teknolojisi Teknikerlerinin çok geniş bir çalışma alanları mevcuttur. Başta denizcilik şirketleri ile sualtı inşaat şirketleri olmak üzere, petrol şirketleri, sualtı danışmanlık ve projelendirme şirketleri, yurtiçi ve yurtdışı dalış şantiyeleri, tersaneler, özel dalgıçlık ve kurtarma şirketleri, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Türkiye Denizcilik İşletmeleri bünyesinde “basınç odası” bulunan hastaneler, oteller, tatil köyleri, özel tur şirketleri ve sualtı kazıları yapan arkeolojik ekipler sualtı teknolojisi teknikerlerinin çok kolay iş buldukları yerlerdir.

Sualtı teknikerleri yurtdışında da kolayca iş bulma şansına sahipler. Özellikle denizden petrol çıkaran ülkelerde faaliyet gösteren şirketlerin daha fazla sualtı teknikerine ihtiyaçları olmaktadır. Uluslararası organizasyonlarla sualtı dalış turları düzenleyen yurtdışı turizm şirketleri de, sualtı teknikerlerinin dünyanın çeşitli ülkelerinde çalışmasını sağlayan kuruluşlardır.

Sualtı teknolojisi teknikerleri kendi işyerlerini kurabilirler. Kendi işini kuranlar daha çok arama – kurtarma şirketi, projelendirme ve danışmanlık şirketi ya da dalış malzemelerini pazarlayan şirketlerdir.
Sualtı Teknolojisi teknikerleri çoğunlukla deniz ve okyanuslar başta olmak üzere suyun altında çalışırlar. Karada çalışanların büyük çoğunluğunu da kendi işini kuranlar ile hastanelerin basınç odalarında çalışanlar oluşturmaktadır.

İki Yıllık Su Altı Teknolojisi Dersleri

Bölümde temel dersler ve alan ile ilgili diğer pratik ve teorik dersler verilmektedir.

2 Yıllık Su Altı Teknolojisi Maaşları Ne Kadar?


Su Altı Teknolojisi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Su Altı Teknolojisi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Su Altı Teknolojisi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 2
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Su Altı Teknolojisi Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Su Altı Teknolojisi Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/su-alt-teknolojisi-bolumu-ne-is-yapar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/su-alt-teknolojisi-bolumu-ne-is-yapar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için