Sulama Teknolojisi Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Sulama Teknolojisi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Sulama Teknolojisi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Sulama Teknolojisi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Sulama Teknolojisi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Sulama Teknolojisi mezunları nerelerde çalışır, Sulama Teknolojisi mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Sulama Teknolojisi bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Sulama Teknolojisi bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Sulama Teknolojisi hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Sulama Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi

Sulama teknolojisi programının amacı; tarım alanlarında su dağıtımını, sulama sistemlerinin kuruluş ve bakımını, toprak tesviye ve toplulaştırma projelerini yürütebilecek, özel sulama projeleri hazırlayabilecek; meyve bahçelerinde, bağlarda, peyzaj alanlarında ve örtü altı yetiştiriciliğinde damla ve yağmurlama sulama yöntemlerinin uygulanmasını sağlayabilecek, sulamanın zamanını ve şeklini belirleyebilecek niteliklere sahip eleman yetiştirmektir.

2 Yıllık Sulama Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Sulama Teknolojisi Programından mezun olanlar, sulama sistemlerinin aplikasyonu, çalıştırılması, bakımı, sulamanın zamanı, verilecek su miktarı, sulama şekli, arazi tesviye ve toplulaştırma projelerinin yapımı ve uygulaması gibi konuların tamamında ziraat mühendisinin yardımcısı olarak çalışabileceklerdir. Ayrıca DSİ, Sulama Birlikleri gibi kamu kurum ve kuruluşlarında bu tip görevler üstlenebilecekleri gibi özel sektöre ait sulama alet ve ekipmanları üreten işletmelerde de görev alabilir yada kendi özel iş yerlerini açabilirler.

2 Yıllık Sulama Teknolojisi İş Olanakları

Sulama Birlikleri, Sulama Kooperatifleri suyun dağıtımı, mevcut sulama sistemlerinin bakımı ve su ücretlerinin toplanması gibi hizmetleri vermektedirler. Yapılan iş teknik bilgi ve deneyim gerektirmektedir.

İki Yıllık Sulama Teknolojisi Dersleri

Bölümde 2 yıllık eğitim boyunca öğrencilere; tarımsal mekanizasyon, toprak-bitki-su ilişkileri, bilgisayar destekli tasarım, sulama yöntemleri, hidrolik, sulama otomasyonu, fertigasyon, arazi tesviyesi ve toplulaştırması gibi konularda teorik ve uygulamalı olarak çeşitli dersler verilmektedir.

2 Yıllık Sulama Teknolojisi Maaşları Ne Kadar?


Sulama Teknolojisi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Sulama Teknolojisi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Sulama Teknolojisi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Sulama Teknolojisi Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Sulama Teknolojisi Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/sulama-teknolojisi-ne-is-yapar-imkanlar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/sulama-teknolojisi-ne-is-yapar-imkanlar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için