Tapu ve Kadastro Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Tapu ve Kadastro bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Tapu ve Kadastro bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Tapu ve Kadastro bölümü dersleri, DGS bölümleri, Tapu ve Kadastro maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Tapu ve Kadastro mezunları nerelerde çalışır, Tapu ve Kadastro mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Tapu ve Kadastro bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Tapu ve Kadastro bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Tapu ve Kadastro hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Tapu ve Kadastro Bölümü Hakkında Bilgi

Tapu kadastro programı, tapu sicillerinin tutulmasına ilişkin temel kurallar ile tapu sicilinin oluşturulmasını amaçlayan kadastro çalışmaları için gerekli arazi ölçümü ve harita yapım teknikleri konusunda çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

2 Yıllık Tapu ve Kadastro Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Bu programdan mezun olanlara “Tapu Kadastro Teknikeri” unvanı verilmektedir. Tapu kadastro teknikeri tapu sicil müdürlükleri hizmetlerinde, kadastro hizmetlerinde ve yol, kanal, baraj yapımı ile her türlü harita yapımında teknik eleman olarak görev yaparlar.

2 Yıllık Tapu ve Kadastro İş Olanakları

Tapu kadastro mezunları Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Karayolları, DSİ, TEK, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, İller Bankası, belediyeler gibi kamu kuruluşları ile harita, parselasyon, imar planı, yol, baraj gibi hizmetler yapan müteahhit firma ve şirketlerde kolaylıkla iş bulma olanaklarına sahiptirler. Ayrıca özel kuruluşlarda görev alabilirler.

İki Yıllık Tapu ve Kadastro Dersleri

Tapu kadastro programında, öğretimin ilk yılında genel matematik, teknik bilimler (ölçme bilgisi), teknik resim, anayasa ve idare hukuku, medeni hukuk ve borçlar hukuku gibi temel dersler verilir. İkinci yılda ise medeni hukuk, tapu sicil hukuku, imar ve kamulaştırma mevzuatı gibi hukuk dersleri ile fotogrametri, kartografya, bilgisayar programlama, tapu kadastroda bilgisayar kullanımı gibi teknik dersler okutulur. Ayrıca her iki öğretim yılında genel uygulama çalışmaları yapılmaktadır.

2 Yıllık Tapu ve Kadastro Maaşları Ne Kadar?


Tapu ve Kadastro Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Tapu ve Kadastro mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Tapu ve Kadastro mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Tapu ve Kadastro Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Tapu ve Kadastro Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/tapu-ve-kadastro-bolumu-ne-is-yapar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/tapu-ve-kadastro-bolumu-ne-is-yapar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için