Tarım Makineleri Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Tarım Makineleri bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Tarım Makineleri bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Tarım Makineleri bölümü dersleri, DGS bölümleri, Tarım Makineleri maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Tarım Makineleri mezunları nerelerde çalışır, Tarım Makineleri mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Tarım Makineleri bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Tarım Makineleri bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Tarım Makineleri hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Tarım Makineleri Bölümü Hakkında Bilgi

Bölüme YGS puanı ile alım yapılmaktadır. Ayrıca belirlenen bazı bölümler için, sınavsız geçiş hakkı uygulaması uygulanmaktadır.

2 Yıllık Tarım Makineleri Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Bölüm mezunları Tarım ve Köyişleri Bakanlıklarına bağlı tüm kuruluşlarda, tarım kredi kooperatiflerinde, T.C. Ziraat Bankasında, DSİ Genel Müdürlüğünde, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığında, DPT, MPM, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.’nde, Türkiye Kalkınma Vakfında ve özel proje hazırlama bürolarında görev alabilirler.

2 Yıllık Tarım Makineleri İş Olanakları

Tarım makineleri alanından mezun olan ziraat mühendisleri yetiştikleri alana göre, Orman Tarım ve Köyişleri, Bayındırlık ve İskân, Enerji Bakanlıklarına bağlı çeşitli kuruluşlarda, yetiştikleri alanlarda görev almaktadırlar. Ayrıca Tariş, Çukobirlik, Antbirlik gibi tarım kooperatiflerinde, gıda maddeleri, tarım ilaçları ve makineleri üreten fabrikalarda, özel çiftliklerde çalışabilirler.

İki Yıllık Tarım Makineleri Dersleri

Tarım makineleri programında matematik, fizik, kimya, botanik, meteoroloji, ekonomi gibi temel dersler ve tarımsal yapılar ve sulama, hayvan yetiştirme gibi ortak derslerden başka mekanizma tekniği, termodinamik, termik motorlar, akışkanlar mekaniği, makine dinamiği, ergonomi, tarım traktörleri, tarımsal elektrifikasyon, sulama makineleri ve tarım traktörleri, tarımsal elektrifikasyon, sulama makineleri ve tarım traktörleri gibi alan dersleri okutulmaktadır.

2 Yıllık Tarım Makineleri Maaşları Ne Kadar?


Tarım Makineleri Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Tarım Makineleri mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Tarım Makineleri mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 2
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Tarım Makineleri Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Tarım Makineleri Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/tarm-makineleri-bolumu-ne-is-yapar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/tarm-makineleri-bolumu-ne-is-yapar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için