Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi bölümü dersleri, DGS bölümleri, Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi mezunları nerelerde çalışır, Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi

Bölüm tarımsal ürünlerin hasadından sonra bu ürünlerin, kayıpların önlenmesi ürünlerin sınıflanması, işlenmesi, paketlenmesi, muhafaza edilmesi, depolanması ile pazarlanması işlerinde çalışan kişileri yetiştirmek amacı ile açılmıştır.

2 Yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Bölüm mezunları aşağıdaki iş ve işlemleri yaparlar.
-Hasat sonrası muhafaza edilecek ürünlerin bozulmadan uzun süre saklanması için uygun muhafaza, depolama ve iklimlendirme tekniklerini kullanır.
-Hasat sonu kayıplarının en aza indirilmesini sağlar ve ürünün pazara en iyi koşullarda sunulmasını sağlar,
-Depolarda ve ambarlardaki hastalık ve zararlıları teşhis ederek mücadele eder,
-Depolardan pazarlanacak bitkisel ürünlerin pazarlanmasında uygun ambalajlama ve paketleme tekniklerini uygular.
-Hasat sonu standardizasyon ile taşıma ve pazarlama işlerini yürütür.

2 Yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi İş Olanakları

Bitkisel ürünlerin dış pazarlarda standartlara uygun kalitede olması, korunması, istenilen özelliklerde paketlenip nakledilmesi giderek önem kazanmaktadır. Bu bakımdan, söz konusu mesleğin önemi ve bu meslek elemanlarına olan ihtiyaç günden güne artmaktadır.

Bitkisel Ürünlerde Muhafaza ve Pazarlama Teknikeri Özel şirketlerde ve kendi kurdukları işyerlerinde çalışabilirler. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME), Ziraat Fakülteleri, Belediyeler, Tariş, Fiskobirlik gibi entegre tesislere sahip kooperatifler, Sağlık Bakanlığının gıda güvenliği ile ilgili birimlerinde, soğuk hava depoları, büyük marketler, sebze-meyve ihracatı yapan firmalarda çalışabilirler.

İki Yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi Dersleri

Bölümde temel derslerin yanı sıra tarım ve tarımsal ürünlerle alakalı meslek dersleri okutulur.

2 Yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi Maaşları Ne Kadar?


Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/tarmsal-urunler-muhafaza-ve-depolama.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/tarmsal-urunler-muhafaza-ve-depolama.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için