Tıbbi Görüntüleme Teknikleri İş Olanakları ve Maaşları

PAYLAŞ:

Üniversite adayları arasında 2 yıllık bölümleri tercih edenler tarafından en çok rağbet gören bölümlerden bir tanesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümüdür. Özellikle bundan birkaç sene öncesinde deyim yerindeyse talep patlaması yapmış olan bir sağlık bölümüdür. Bunun sebebi ise iş olanaklarının geniş olmasıdır. Bölüme YGS-1 puan türü ile öğrenci alınmaktadır. Ancak özellikle sağlık lisesi mezunları arasından bazı alanlardan mezun olan öğrenciler, bölümü sınavsız geçiş hakkı ile de kazanabilirler. Sizler için derlediğimiz yazıyı okuduktan sonra iş imkanları, maaşları vb. konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

2 Yıllık Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü Hakkında Bilgi

Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Bölüm öğrencileri eğitim süresinde staj yaparlar. Mezunlar, istekleri dahilinde DGS sınavına girerek bazı 4 yıllık bölümlere dikey geçiş yapabilirler. Çalışma hayatına başlayan öğrenciler tekniker unvanı alır ve teknik hizmetler sınıfı bünyesinde yer alırlar. Bu alanda çalışanlar sürekli zararlı ışınlara maruz kaldığı için yıllık izin süreleri diğer memurlara göre daha uzundur. Normal memurların izni yılda 20 veya 30 gün iken Tıbbi Görüntüleme Teknikerinin yıllık izni 2 ay olmaktadır. Ayrıca çalıştıkları süre boyunca çeşitli izinler de verilmektedir.

2 Yıllık Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır 2015

Bölüm mezunlarının iş alanlarını hastaneler ve dispanserler oluşturur. Bu kapsamda, kamu hastaneleri olarak adlandırılan devlet hastanelerinde, üniversite araştırma hastanelerinde ve özel hastanelerde çalışabilirler. Mezunlar çalıştıkları kurumlarda röntgen gibi işlemleri yapar, çalıştığı birimdeki cihazların temizliği, bakımı gibi işlerle uğraşır, uzmanın belirttiği diğer iş ve işlemleri yaparlar.

2 Yıllık Tıbbi Görüntüleme Teknikleri İş Olanakları 2015

Önlisans KPSS sınavına girip yeterli puanı alanlar ya bir devlet hastanesine ya da üniversite hastanesinde göreve başlarlar. Atnmaya yetecek kadar KPSS puanı alamayanlar ise genellikle özel hastanelerde iş bulurlar. Özel hastanelerde çalışacak olanlar, bu kurumlara şahsi başvurusunu yapar ve o kurumun şartlarına, mevzuatlarına uyarlar.

İki Yıllık Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Dersleri

Bölümde temel dersler ile sağlık ve sağlık cihazları ile ilgili meslek dersleri okutulur.

2 Yıllık Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Maaşları 2015 Ne Kadar?


Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Mezunları herhangi bir devlet veya üniversite hastanesine atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Tıbbi Görüntüleme Teknikleri mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Bu oran, döner sermaye gibi ödemeler de düşünülerek verilmiştir. Ancak hastaneden hastaneye farklılık gösterebilir. Özel sektörde çalışan Tıbbi Görüntüleme Teknikleri mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Tıbbi Görüntüleme Teknikleri İş Olanakları ve Maaşları
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri İş Olanakları ve Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/tbbi-goruntuleme-teknikleri-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/tbbi-goruntuleme-teknikleri-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için