Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Turizm ve Otel işletmeciliği bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Turizm ve Otel işletmeciliği bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Turizm ve Otel işletmeciliği bölümü dersleri, DGS bölümleri, Turizm ve Otel işletmeciliği maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Turizm ve Otel işletmeciliği mezunları nerelerde çalışır, Turizm ve Otel işletmeciliği mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Turizm ve Otel işletmeciliği bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Turizm ve Otel işletmeciliği bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Turizm ve Otel işletmeciliği hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi

Bölümün amacı Turizm ve otelcilik işletmelerinde turizm hizmetinin sunumu, pazarlanması ve işletmenin dış müşterilere tanıtımında görev alan kişileri yetiştirmek amacı ile açılmıştır.

2 Yıllık Turizm ve Otel işletmeciliği Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Turizm ve otel işletmeciliği meslek elemanlarının başlıca görevleri; müşterinin beklenti ve ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçları karşılamak için yöntemler geliştirerek uygulamaktır. Sektördeki branşlara göre, Ön büro hizmetleri kapsamında rezervasyon, otele giriş-çıkış işlemleri vb. Kat hizmetleri kapsamında odaların tertip, düzen ve temizliği ile müşteri hizmetlerinin yerine getirilmesi, Servis hizmetleri kapsamında yiyecek, içecek vb. servis hizmetlerinin yerine getirilmesi gibi görevleri yürütürler. Ayrıca çalışılan işyerlerine göre değişiklikler göstermekle beraber mutfak, bar, muhasebe, satın alma, pazarlama ve satış departmanlarında yöneticilik görevleri de vardır.

2 Yıllık Turizm ve Otel işletmeciliği İş Olanakları

Programdan mezun olanlar konaklama işletmelerinin (Ön büro, kat hizmetleri, mutfak, servis, bar, satın alma, pazarlama ve satış, insan kaynakları vb departmanlarında), Yiyecek içecek işletmelerinde, seyahat acentalarında, rezervasyon, operasyon, biletleme, muhasebe vb. departmanlarında, havayolu şirketlerinin yer hizmetlerinin çeşitli pozisyonlarında ve yönetici olarak çalışabilirler. Yabancı dil bilgisi çok iyi olanların iş bulma sorunu hemen hemen yok gibidir. Çalışma alanları daha çok özel sektördedir. Kamu sektöründe Kültür ve Turizm Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında çalışma olanağı vardır.

İki Yıllık Turizm ve Otel işletmeciliği Dersleri

Belli başlı dersler: Turizm Ekonomisi, Beslenme İlkeleri ve Mönü Planlama, Temizlik Ürünleri Kullanımı ve Denetimi, Ön büro İşlemleri, İletişim, Ticari Matematik, Gıda Teknolojisi, Yabancı Dil, Genel Muhasebe, Otel İşletmeciliği, Mutfak Hizmetleri Yönetimi, Ön Büro Yönetimi, Yiyecek İçecek Hizmetleri Yönetimi, Temizlik Hizmetleri İşletmeciliği, Ziyafet ve İkram Hizmetleri Yönetimi, Endüstriyel Yiyecek Üretimi, Özel İlgi Turizmi, Tüketici Davranışları, Genel Hukuk Bilgisi, Seyahat Acenteleri, Gıda ve Personel Hijyeni, Kongre ve Fuar Yönetimi, İletişim vb. derslerdir.

2 Yıllık Turizm ve Otel işletmeciliği Maaşları Ne Kadar?


Turizm ve Otel işletmeciliği Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Turizm ve Otel işletmeciliği mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Turizm ve Otel işletmeciliği mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 7
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/turizm-ve-otel-isletmeciligi-bolumu-ne.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/turizm-ve-otel-isletmeciligi-bolumu-ne.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için