Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

Sizler için 2 yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri bölümü dersleri, DGS bölümleri, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Ulaştırma ve...

2482 6

Sizler için 2 yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri bölümü dersleri, DGS bölümleri, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri mezunları nerelerde çalışır, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi

Bölümün amacı kentler arası ve kent içi ulaşım yollarının projesinin hazırlanması yapımı bakımı ve onarımı ile taşımacılığın planlanıp yürütülmesi işlerinde  mühendislerle teknisyen ve işçiler arasında görev yapan ara insan gücünü yetiştirmektir.

2 Yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Ulaştırma programını bitirenlere “Ulaştırma Teknikeri” unvanı verilir. Ulaştırma teknikerleri inşaat mühendislerine yardımcı eleman olarak yol ve köprülerin demiryolu gibi ulaştırma yapılarının projelerinin hazırlanması yapımı bakımı ve onarımı sırasında işlerin ve işçilerin denetimi  yük ve yolcu taşımacılığında büro işlerinin yürütülmesi gibi görevler yapar.

2 Yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri İş Olanakları

Ulaştırma teknikerleri genellikle Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda görev alırlar. Ayrıca belediyelerin fen işlerinde ve özel sektörün karayolu demiryolu havaalanı ve limanı inşaatı toplu konutların yollarını yapan firmalarında kentler arası taşımacılık yapan firmalarda iş bulabilirler.

İki Yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Dersleri

Ulaştırma programında matematik teknik resim malzeme bilgisi  tasarı geometri gibi temel alan derslerinden başka  ulaştırma bilgisi  zemin mekaniği  statik mukavemet  karayolu demiryolu  güzergâh araştırması bilgisayar işletmenliği gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

2 Yıllık Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Maaşları Ne Kadar?

Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

6 comments

 1. prenses Cevapla

  bayanlara uygun bi bölüm mü
  bilgi verir misiniz

  1. abdullahaktas Cevapla

   Erkeklerin daha fazla tercih ettiği bir bölüm. İnşaat mühendisliği gibi de düşünebilirsiniz.

 2. Unknown Cevapla

  Peki bu bölümden mezun olduktan hemen sonra direkt işe girebilecek miyiz ?

  1. Brather Cevapla

   Bitirdikten sonra belediye fen işlerine yada bir inşaat mühendisi olsun başvurarak iş bulabilirsin

 3. Unknown Cevapla

  Peki bu bölümden mezun olduktan hemen sonra direkt işe girebilecek miyiz ?

css.php