Yapı Ressamlığı Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

Sizler için 2 yıllık Yapı Ressamlığı bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Yapı Ressamlığı bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Yapı Ressamlığı bölümü dersleri, DGS bölümleri, Yapı Ressamlığı maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Yapı Ressamlığı mezunları nerelerde çalışır, Yapı Ressamlığı mezunları ne iş...

642 1

Sizler için 2 yıllık Yapı Ressamlığı bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik. Bu yazımızda 2 yıllık Yapı Ressamlığı bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Yapı Ressamlığı bölümü dersleri, DGS bölümleri, Yapı Ressamlığı maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Yapı Ressamlığı mezunları nerelerde çalışır, Yapı Ressamlığı mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Yapı Ressamlığı bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Yapı Ressamlığı bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Yapı Ressamlığı hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Yapı Ressamlığı Bölümü Hakkında Bilgi

Yapı ressamlığı programının amacı, her türlü bina, köprü, harita yapımında mimarlarla birlikte çalışacak ara elemanı yetiştirmektir.

2 Yıllık Yapı Ressamlığı Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Yapı ressamlığı programını bitirenlere “Yapı Ressamlığı Teknikeri” unvanı verilir. Yapı ressamlığı teknikerleri mimar ve mühendisler tarafından hazırlanmış projeyi istenilen ölçülere göre çizer, projelerin uygulanmasında metraj, keşif ve hak ediş hesap ve çizelgelerin hazırlanmasında mimar ve mühendislere yardımcı olur; statik proje ve hesaplarının kontrolünü yaparlar. Yapı ressamlığı teknikerleri iyi aydınlatılmış bir ortamda, ayakta veya oturarak mimarların denetimi altında çalışırlar.

2 Yıllık Yapı Ressamlığı İş Olanakları

Yapı ressamlığı teknikerleri Bayındırlık, İmar ve İskân Bakanlığı, belediyeler gibi kamu kuruluşlarında, işletmelerin resim atölyelerinde, mühendislik ve mimarlık bürolarında inşaat şirketlerinde çalışabilirler. Bilgisayar, yapı ressamlığında işlerin daha kolay yapılmasını sağlamıştır. Bu gelişmelerin yakında meslek uygulamasında bazı değişikliklere yol açması kaçınılmazdır.

İki Yıllık Yapı Ressamlığı Dersleri

Yapı ressamlığı programında matematik, bilgisayar, yapı statiği, yapı bilgisi, perspektif çizimler, bina bilgisi, sıhhi tesisat, kalorifer tesisatı, çizimi, mimarı proje gibi dersler işlenmektedir.

2 Yıllık Yapı Ressamlığı Maaşları Ne Kadar?

Yapı Ressamlığı Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Yapı Ressamlığı mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Yapı Ressamlığı mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

 1. Đào Quân Cevapla

  Địa chỉ học kế toán thực tế
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại cầu giấy
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại từ liêm
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại thanh xuân
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại hà đông
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại long biên
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại nguyễn chính thanh đống đa
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại minh khai hai bà trưng
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại bắc ninh
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại hải phòng
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại tphcm
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại quận 3
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại thủ đức
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại đà nẵng
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại biên hòa
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại đồng nai
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại nam định
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại thái bình
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại bắc giang
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại vĩnh phúc
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại thái nguyên
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại quảng ninh
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại hải dương
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại hưng yên
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại hà nam
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại ninh bình
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại nghệ an
  Địa chỉ học kế toán thực tế Tại vũng tàu

css.php