Yerel Yönetimler Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?

PAYLAŞ:

Sizler için 2 yıllık Yerel Yönetimler bölümü iş olanaklarını ve iş alanlarını derledik.
   Bu yazımızda 2 yıllık Yerel Yönetimler bölümü çalışma alanları, iş alanları, iki yıllık Yerel Yönetimler bölümü dersleri, DGS bölümleri, Yerel Yönetimler maaşları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdik. Ayrıca Yerel Yönetimler mezunları nerelerde çalışır, Yerel Yönetimler mezunları ne iş yapar, ne kadar maaş alır, iş imkânları geniş midir, 2 yıllık Yerel Yönetimler bölümü nasıldır gibi birçok sorunuza tatmin edici cevaplar verdik. Bunların yanında 2 yıllık Yerel Yönetimler bölümünün hangi puan türü ile alım yaptığını da belirttik. 2 yıllık Yerel Yönetimler hakkında bilgi almak için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak, sorularınızı da sorabilirsiniz.

2 Yıllık Yerel Yönetimler Bölümü Hakkında Bilgi

Bölümün amacı mahalli idareler meslek elemanı, belediyeler ve özel idarelerin çeşitli bölümlerinde üst düzey yöneticilerin yardımcısı olarak çalışan kişileri eğitip yetiştirmektir.

2 Yıllık Yerel Yönetimler Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Yerel Yönetimler mezunları, çalıştığı kurumda;
-Kanun, tüzük ve yönetmelikler doğrultusunda, vatandaşların dilekçelerini inceler,
-Bu dileklerin karşılanması için üst düzey yöneticilerin verdikleri kararları uygular,
-Bunun için gerekli yazıları yazar, yazıları üst yöneticiye imzalatır ya da kendisi imzalar,
-Yöneticilerin aldıkları yöresel, mali veya teknik konulardaki kararları yerine getirir.

2 Yıllık Yerel Yönetimler İş Olanakları

Yerel Yönetimler meslek elemanı genellikle belediyeler, valilikler ve buna bağlı kuruluşlarda görev alırlar.
Yerel Yönetimlerde halkla ilişkiler, kamu yönetimi, personel yönetimi konularında iyi yetişmiş ara elemanlara ihtiyaç vardır. Ülkemizde yerel yönetimlere daha fazla yetki ve sorumluluk verilmesi gerektiği gündemdedir. Yerel yönetimlerin etkinliklerinin artırılması, halka daha iyi hizmet sunulması için yetişmiş, bilgili elemanlara büyük ihtiyaç olacaktır.

İki Yıllık Yerel Yönetimler Dersleri

Eğitim süresi meslek yüksekokullarında 2 yıldır.
Yerel Yönetimler meslek yüksek okulunda eğitim teorik ve pratik olarak verilmektedir.1.ve 2. sınıf sonunda 40ar işgünü olmak üzere toplam 80 işgünü meslek stajı yapılmaktadır. Stajlar, belediyeler, valilikler, kaymakamlıklar ve çeşitli kamu kuruluşlarında yapılabilmektedir.
Yerel Yönetimler meslek yüksek okulunda öğretimin;
Birinci yılında;
Temel Hukuk, Genel Ekonomi, Genel Muhasebe, Yerel Yönetimler Muhasebesi, İşletme ve Yönetim Bilgisi, Yerel Yönetimler, Davranış Bilimlerine Giriş, İdare Hukuku, Kamu Yönetimi, Kamu Maliyesi, Bilgisayar Kullanımı
İkinci yılında ;
Kentleşme ve Çevre Sorunları,Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı, Türkiye’nin İdari Yapısı, İş ve Sosyl Güvenlik Hukuku, Yerel Yönetimler Maliyesi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Belediye Hizmetleri, İstatistik, Siyaset Bilimine Giriş, Finansal Yönetim, Büro Yönetimi ve Yazışma Teknikleri, Kent Planlaması ve İmar Uygulaması, Halkla İlişkiler, Türk Vergi Sistemi, Anayasa Hukuku, Temel Bilgisayar Bilimleri, Yerel Yönetimler Hukuku
Ayrıca, 1. ve 2. sınıflarda, Yabancı Dil, Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi gibi kültür dersleri ile seçmeli olarak Beden Eğitimi, Müzik,Resim derslerinden birisi alınmaktadır.

2 Yıllık Yerel Yönetimler Maaşları Ne Kadar?


Yerel Yönetimler Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Yerel Yönetimler mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Yerel Yönetimler mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 12
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Yerel Yönetimler Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Yerel Yönetimler Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nedir?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/yerel-yonetimler-bolumu-ne-is-yapar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/12/yerel-yonetimler-bolumu-ne-is-yapar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için