Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

PAYLAŞ:

  Denizcilik ile ilgili bölümlere ilgi duyanlar için güzel bir bölüm sayılan Denizcilik İşletmeleri Yönetimi hakkındaki güncel bilgileri sizler için ele aldık. Bölümün iş imkanları, çalışma alanları, maaşları, puan türü, bulunduğu üniversiteler hakkında bilgi verdik.
Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi 2015
Bu bölümün puan türü TM-1’dir. Bölümü tercih etmek isteyen üniversite adayları, muhakkak YGS, LYS-1 ve LYS-3 sınavlarına girmelidir. Bölümün eğitim süresi hazırlık sınıfı olan üniversitelerde 5 yıl, diğer üniversitelerde ise 4 yıldır. Eğitimin başında yapılan yeterlik sınavını geçenler, hazırlık sınıfından muaf olabilirler. Türkiye’de 4 üniversitede bu bölüm bulunmaktadır.
Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır? 2015
Bölümün gayesi denizcilik işletmelerinde, yük ve yolcu gemilerinin en verimli şekilde çalışmasını sağlayacak eğitimli ve uzman deniz işletmecileri, yöneticileri yetiştirmektir. Nitekim bölüm mezunlarının ana görevi de bunu gerçekleştirmektir. Çalıştıkları işletmelerde yük ve yolcu gemilerinin hareket saatlerini belirlemekle, bu gemileri harekete hazır hale getirmekle, yüklerin hazırlanmasını vb. sağlamakla görevlidirler. Devlet bünyesindeki çeşitli işletmelerde iş bulma imkanına sahiptirler. Özellikle Deniz Müsteşarlığı ve Ulaştırma Bakanlığı ile bunlara bağlı işletmelerde çalışırlar. Ayrıca özel denizcilik firmalarında da görev alabilirler.
Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015
Devlet bünyesindeki denizcilik işletmelerinde çalışmak isteyenler KPSS ile atanırlar. Bu anlamda öğrencilerin mezuniyet sonrasında girdikleri KPSS’de yeterli puanı alması gerekir.
Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

Denizcilik işletmeleri yönetimi mezunları ne kadar maaş alır? Denizcilik işletmeleri yönetimi maaşlarının dolgun olduğu bilinmektedir. Mezun sayısının az olması, buna rağmen ülkemizin denizlerle çevrili bir yarımada olması, bu alandaki eğitimli kişilere ihtiyaç duyulmasını sağlamıştır. Öyle ki Denizcilik İşletmeleri Yönetimi iş ilanlarına baktığımızda 5000 liraya kadar ücret teklif eden firmalara rastlanmaktadır.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü İş İmkanları ve Maaşları
Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü İş İmkanları ve Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/denizcilik-isletmeleri-yonetimi-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/denizcilik-isletmeleri-yonetimi-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için