Endüstri Ürünleri Tasarımı İş İmkanları ve Maaşları

PAYLAŞ:

  Sayısal alana ait bölümlerden birisi olan Endüstri Ürünleri Tasarımı hakkında bilgiler verdiğimiz sayfamızda bu bölümün iş imkanları, çalışma alanları, puan türü, maaşı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. ÖSYM sınavlarında alınan puana göre iyi bir bölüm seçmenin yolu, iyi bir bölüm araştırması yapmaktan geçer. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz bölüm araştırması yaparken tek bir kaynağa güvenmemeniz, farklı kaynaklara da göz atmanızdır. Ayrıca bu bölüm ile ilgili genel bilgiler sağlıklı bir tercih yapmak isteyenler için yetersiz gelecektir. Bölümün KPSS atama puanları, kamuya personel alımı gibi olanakların da araştırılması gerekir. Şimdi bu bölümü başlıklar halinde inceleyelim.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi 2015
Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünün eğitim süresi 4 yıldır. Bölümün puan türü ise MF-4’tür. MF-4 puanı YGS, LYS-1 ve LYS-2 sınavlarının hesaplanması ile ortaya çıkan bir puan türüdür. Daha çok Matematik-Fen çıkışlı öğrencileri ilgilendirmektedir. Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü, endüstri alanında imal edilecek çeşitli ürünlerin nasıl, ne zaman, neyden, hangi maliyetle, hangi şekil ve biçimde imal edileceğini belirleyebilecek eğitimli elemanlar yetiştirmek amacı gütmektedir. Bölümden mezun olanlara Endüstri Tasarımcı adı-unvanı verilir.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır? 2015
Endüstri Tasarımcılar görev yaptıkları kamu veya özel kuruluşlarda, daha genel tabiri ile endüstride üretimi yapılacak olan ürünlerin nasıl üretileceği, üretimde hangi malzemelerin kullanılacağını, bu ürünlerin hangi biçimlerde olacağı gibi kararlar alıp uygulamakla görevlidirler. Endüstri sektöründe faaliyet gösteren kamu kurumları veya özel kuruluşlarda çalışabilen mezunlar, gerekli şartları yerine getirdiğinde üniversitelerde öğretim görevlisi olarak da çalışabilirler.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015
Endüstri Ürünleri Tasarımı iş imkanları yukarıda sayılanlarla sınırlı değildir. Üniversite eğitimleri esnasında veya mezun olduktan sonra herhangi bir üniversiteden pedagojik formasyon eğitim sertifikası almayı başaranlar Milli eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmen olma şansına da sahiptir. Ancak mezunların öğretmen olma şartı sadece formasyon ile sınırlı değildir. Formasyon sadece ilk adımdır. Asıl mesele formasyon aldıktan sonra KPSS’nin öğretmenlik ile ilgili oturumlarında da yeterli puanı alarak atanabilmektir.
Mezunlar ayrıca yine KPSS ile çeşitli devlet kurumlarına normal memur olarak da atanabilmektedir. Ayrıca kendi işinin patronu olmak isteyenler kendi işletmelerini açabilmektedir.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

Bölüm mezunları normal memur statüsünde çalıştığı vakit 2000-2300; öğretmen olarak çalıştıklarında 2100-2700, üniversitede öğretim görevlisi olarak görev aldıklarında 3000 lira dolaylarında maaş alabilirler. Özel sektörde çalışanlar ise çoğu defa asgari ücretin yaklaşık olarak 2 katı kadar maaş almaktadır. Kendi işlerini kuranlar ise daha yüksek kazançlar elde edebilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Endüstri Ürünleri Tasarımı İş İmkanları ve Maaşları
Endüstri Ürünleri Tasarımı İş İmkanları ve Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/endustri-urunleri-tasarm-is-imkanlar-ve.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/endustri-urunleri-tasarm-is-imkanlar-ve.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için