Endüstri ve Sistem Mühendisliği İş İmkanları ve Maaşları

PAYLAŞ:

  Sevgili öğrenciler, üniversite bölümlerini araştırmakta olduğunuz şu günlerde, çeşitli bölümlerle ilgili bilgileri güvenilir kaynaklardan öğrenmeniz son derece önemlidir. İşte bizler, Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü ile ilgili bilgileri güvenilir kaynaklardan, yani çeşitli üniversitelerden derleyerek sizlere sunduk. Yazımızda Endüstri ve Sistem mühendisliği iş olanakları, çalışma alanları, maaşları, mezunlarının ne iş yaptıkları, nerede çalıştıkları, puan türü hakkında bilgiler verdik.

Endüstri ve Sistem Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi 2015
Türk üniversitelerinde okutulan neredeyse tüm mühendislik bölümlerinin öğrenci alımındaki puan türü MF-4’tür. Nitekim bu bölüme de MF-4 puanı ile öğrenci alınmaktadır. Bölüm 4-5 üniversitede bulunmaktadır ve bu üniversitelerin çoğu paralı yani özel üniversitelerdir.

Endüstri ve Sistem Mühendisliği Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır? 2015
Endüstri ve Sistem Mühendisliği, hızla ilerlemekte olan teknolojiyi öğrenen,  gerektiğinde kullanabilen, geliştiren, belirli maliyet ve vakit sınırlandırmaları içinde karmaşık sistemleri modelleyen, bu tür sistemlerin iyileştirilmesini, üretimini, kontrolünü ve tasarımını yapan bir mühendisleri yetiştirmek amacı ile kurulmuş bir bölümdür. Bu bölümde, Endüstri Mühendisliğinin temel alanları olan Yöneylem Araştırması, İstatistik ve Veri Analizi, Üretim ve Stok Planlama, Lojistik ve Tedarik Zinciri, Benzetim ve Ağ Teorisi, Kalite ve Proje Yönetiminin yanında Otomasyon ve Kontrol Mühendisliğinde kullanılan yöntembilim ve prosedürler kapsanmaktadır. Tüm bu alanlarda karşılaşılan büyük ölçekli ve kapsamlı problemler Sistem Modelleme ve Sistem Dinamiği yaklaşımı ile çözülebilmektedir.

Endüstri ve Sistem Mühendisliği Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015
Endüstri ve Sistem Mühendisliği mezunları; üretim ve hizmet alanında faaliyet gösteren kuruluşlarda planlama, operasyonel planlama, Araştırma-Geliştirme, otomasyon-kontrol ve mekatronik, lojistik, bilgi süreçleri tasarımı, fabrika tasarımı, savunma sanayinde tasarım, proje yöneticiliği, Tedarik Zinciri Yönetimi, ERP-SAP danışmanlığı ve benzeri alanlarda iş bulma imkanına sahiptir. Mezunlar ihtiyaç halinde üniversitelerde araştırma görevlisi olarak çalışabilir. KPSS ile yeterli puanı alanlar kamu kurumlarında mühendis unvanı ile çalışabilir.

Endüstri ve Sistem Mühendisliği Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

2015 mühendis maaşları yaklaşık 3000 lira civarındadır. Ancak bahsettiğimiz bu maaş devlet kurumları için geçerlidir. Özel sektörde görev alan endüstri ve sistem mühendislerinin maaşı birbirinden farklı olabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 2
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Endüstri ve Sistem Mühendisliği İş İmkanları ve Maaşları
Endüstri ve Sistem Mühendisliği İş İmkanları ve Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/endustri-ve-sistem-muhendisligi-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/endustri-ve-sistem-muhendisligi-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için