Endüstriyel Tasarım Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

PAYLAŞ:

  Endüstriyel Tasarım bölümüne ilgi duyanlar ve üniversite tercihleri arasında göstermek isteyenler için bu bölümün iş imkanlarını, ne iş yaptıklarını, nerede çalıştıklarını, maaşlarını, puan türünü ve bulunduğu üniversiteleri derledik. Bölüm hakkındaki bilgileri başlıklar halinde inceleyebilirsiniz.

Endüstriyel Tasarım Bölümü Hakkında Bilgi 2015
Bölümün puan türü MF-4’tür. MF-4 sayısal çıkışlı öğrenciler için hesaplanan bir puan türüdür. Ancak diğer bölümlerden mezun olan öğrenciler ile meslek liselerinin çeşitli alanlarından mezun olmuş öğrenciler de YGS, LYS-1 ve LYS-2 sınavlarına girerek bu puana sahip olabilir ve bölümü herhangi bir puan kırılmasına uğramadan tercih edebilirler. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır. Amacı, endüstride ortaya çıkarılacak herhangi bir ürünün insanlar için daha işlevli hale getirebilecek ve bunu yaparken maliyet hesaplamaları yapabilecek elemanlar yetiştirmektir.

Endüstriyel Tasarım Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır? 2015
Bölüm mezunları endüstri sektöründe imal edilecek bir ürünü her yönüyle tasarlayıp geliştirmekle görevlidir. Bunu bir örnekle açıklarsak daha açıklayıcı olacaktır. Diyelim ki endüstri alanında faaliyet gösteren bir firma x ürününü imal edecek. İşte burada endüstri tasarımcıları devreye girer. X ürünü hangi biçimde olursa insanlar için daha kullanışlı hale gelir? Hangi maddeden üretilmesi daha ekonomik ve sağlıklıdır? X ürünü için harcanacak maksimum maliyet nedir? Bu ürün işe yarar mıdır, maliyetine değer midir? Sağlam mıdır? İşte bu sorular bu şekilde devam eder, gider. Kısaca özetleyecek olursak Endüstri Tasarımı mezunlarının yaptığı iş, imal edilecek ürünlerin en kullanışlı ve en maliyetli halde imal edilmesi ve insanlık hizmetine sunulmasıdır.

Endüstriyel Tasarım Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015
Endüstriyel Tasarımı iş olanakları genellikle özel endüstri kuruluşları veya işletmeleri ile sınırlıdır. Bölümü bitirenler bu tür kuruluşlarda tasarımcı olarak görev alır veya firmaların AR-GE (Araştırma-Geliştirme) birimlerinde çalışırlar. Kısıtlı da olsa bölüm mezunlarının kamu sektöründe görev alması da mümkündür. Bölümün diğer bir iş imkanı üniversitelerdir. Mezunlar üniversitelerde öğretim görevlisi pozisyonlarında da çalışabilir; ancak bu ALES, dil sınavı ve mülakatlarda başarılı olmaya bağlıdır. Bölüm mezunlarının diğer bir iş imkanı da öğretmenliktir. Teknoloji ve Tasarım ya da Tasarım Teknolojileri alanlarının birinden pedagojik formasyon alanlar, KPSS öğretmenlik oturumlarında da başarılı olmak şartıyla, MEB okullarında Teknoloji ve Tasarım öğretmeni olarak çalışabilirler.
Endüstriyel Tasarım Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

Endüstriyel Tasarım maaşları ele alacak olduğumuzda önümüze birçok farklı rakam çıkmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu bölümden mezun olanların çalışma alanları genellikle özel firmalardır. Firmaların özel olması da maaşların farklı olmasına sebep olmaktadır. Özel sektörde asgari ücretin 2-3 katı kadar maaştan bahsedilebilir. Öğretmen olarak çalışanlar ise 2100-2700 civarında maaş alabilir. İsteyenler kendi bürolarını açarak, firmalara danışmanlık yaparak daha yüksek kazançlar da elde edebilirler.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Endüstriyel Tasarım Bölümü İş İmkanları ve Maaşları
Endüstriyel Tasarım Bölümü İş İmkanları ve Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/endustriyel-tasarm-bolumu-is-imkanlar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/endustriyel-tasarm-bolumu-is-imkanlar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için