Endüstriyel Tasarım Mühendisliği İş İmkanları ve Maaşları

PAYLAŞ:

  Bu bölüm, Endüstri Mühendisliği ve Endüstriyel Tasarım bölümlerinin bir birleşimi olarak düşünülebilir; çünkü öğrencilere verilen eğitim her iki bölümün de eğitimini kapsamaktadır. Endüstri alanında gerçekten ihtiyaç duyulan bir bölümdür. Nitekim bu bölümün bulunduğu üniversiteler sadece üç üniversiteden sınırlı olduğu için mezunlara duyulan ihtiyaç fazladır. Türkiye’de ilk defa Karabük Üniversitesinde açılmıştır. Bu ise 2012-2013 eğitim-öğretim yılında gerçekleşmiştir. Dolayısı ile Karabük Üniversitesi ilk mezunlarını henüz vermiş değildir. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği olan üniversiteler Karabük Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi ve Gazi Üniversitesidir.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi 2015
Bu bölüm MF-4 puanı ile tercih edilen bir bölümdür. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır. Endüstriyel Tasarım mühendisliği dersleri başlangıçta Fizik, Matematik, Kimya, Yabancı dil, Bilgisayar gibi temel derslerden oluşurken özellikle 2. Yıldan itibaren meslek dersleri uygulamalı olarak yoğun bir şekilde verilmektedir.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır? 2015
Endüstri alanındaki işletmelerde çalışan mezunlar, üretilecek bir ürünün daha kullanışlı ve ekonomik olmasını sağlayacak araştırmalarda, geliştirmelerde bulunur. Çalışma alanları geniş olduğu için bu ürünler farklı farklı olabilir. Endüstriyel Tasarım Mühendisleri otomotiv sektörü, mobilya sektörü, hava, kara, deniz taşıtları sektörü, beyaz eşya imalatı, elektrik-elektronik sektörü gibi birçok alanda araştırma-geliştirme görevlisi olarak çalışabilir. Yaptığı işlere bir örnek verelim ki daha açıklayıcı olsun. Farz edelim ki mezun olan bir Endüstriyel Tasarım mühendisi bir mobilya imalat firmasında işe başladı. Bu mühendisin yapacağı işler; mobilyanın şeklinin nasıl olacağını, hangi maddeden yapılacağını, ne kadar kullanışlı ve uzun ömürlü olacağını, estetiğini, maliyetini belirler. Bunun için AR-GE çalışmaları yapar. Aynı şeyi otomotiv sektöründe de düşünebiliriz. Üretilecek olan otomobilin şekli şemali, parçalarının montajı, rengi vs. aklınıza gelebilecek tasarımla ilgili her şey bu mühendislerin iş alanına girmektedir.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015
Endüstriyel Tasarım Mühendisleri kamu kurumlarında da özel kuruluşlarda veya işletmelerde de çalışabilir. Kamu kurumları için genellikle KPSS şart koşulur. Ancak özel işletmelerde çoğu defa bu şart aranmaz. Mezunlar kendi danışmanlık bürolarını da açarak kendi işlerinin patronu olabilirler.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

Endüstriyel Tasarım Mühendisi maaşları çalışılan kurumlara göre farklı olabilir. Devlet kurumlarında çalışan mühendislerin maaşı yaklaşık 3000 liradır. Özel işletmelerde çalışanların ise asgari ücretin 2-4 katı arasında değişiklik gösterebilir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Endüstriyel Tasarım Mühendisliği İş İmkanları ve Maaşları
Endüstriyel Tasarım Mühendisliği İş İmkanları ve Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/endustriyel-tasarm-muhendisligi-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/endustriyel-tasarm-muhendisligi-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için