Fen Bilgisi Öğretmenliği İş İmkanları Atamaları Nasıl?

PAYLAŞ:

  Ortaokullarda Fen ve Teknoloji dersi ile alanla ilgili seçmeli dersleri okutan branş öğretmeni Fen Bilgisi öğretmenidir. Girdikleri dersin adı Fen ve Teknoloji olduğu için çoğu defa Fen ve Teknoloji öğretmeni olarak anılırlar. Fen Bilgisi öğretmenliği hakkında bilgi almak için içeriğimizi başlıklar halinde inceleyebilirsiniz.

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi 2015
YGS, LYS-1 ve LYS-2 sınav oturumlarına katılan öğrenciler MF puan türlerine sahip olurlar. Fen Bilgisi öğretmenliği puan türü de MF-2’dir. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır. Üniversitelerin eğitim fakülteleri bünyesinde yer alırlar. Bölüm öğrencileri öğretmen olarak yetiştirilir. Yani bu 4 yıllık eğitim süresi boyunca öğretmenlik dersleri de okutulur. Her öğretmenlik bölümünde olduğu gibi Fen Bilgisi öğretmenliğinde de öğrenciler MEB okullarında staj yapmaktadır. Bazı üniversitelerde bölümün ikinci öğretim türü de vardır. İkinci öğretim, gece yapılan eğitimdir. Herhangi bir bölümün ikinci öğretim türünü tercih edenler genellikle akşam saat 17:00-22:00 arasında ders yaparlar. Ancak atanma vs. konularda gündüz öğretiminden (ödenen harç miktarı dışında) hiçbir farkı yoktur.

Fen Bilgisi Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır? 2015
Fen Bilgisi öğretmenliğini bitirenler MEB’e bağlı ortaokullarda Fen Bilgisi öğretmeni (Fen ve Teknoloji öğretmeni) olarak çalışırlar. KPSS atamaları ile devlet okullarına yerleşemeyenler, özel okullarda da çalışabilirler. Ayrıca mezunların bir kısmı ALES ve benzeri akademik sınavlarda başarı göstererek üniversitelerde öğretim görevlisi olarak kariyerlerine devam ederler. Fen Bilgisi mezunlarının bir diğer çalışma alanı ise çeşitli devlet kurumlarıdır. KPSS’nin Cumartesi sabah oturumunda, yani genel kültür-genel yetenek sınavında yeterli puanı alanlar devlet kurumlarında düz memur olarak da görevlendirilebilir.

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015
Fen Bilgisi öğretmenliği çalışma alanları Milli Eğitim Bakanlığı, özel ortaokullar, üniversiteler ve çeşitli devlet kurumlarıdır.
Fen Bilgisi Öğretmenliği Nasıl İyi mi Tavsiye Eder misiniz?
Bundan 3-4 yıl öncesinden bahsedilecek olsaydı, bu bölümü tercih etmek için yüz defa düşünülmesi gerekildiği söylenirdi. Zira birkaç yıl önce, eğitim sistemi değişmeden önce ataması en zor olan bölümlerden biri Fen Bilgisi öğretmenliğiydi.  Zira bölüm mezunları atanmak için en az 89-90 puan almak zorunda idi. Ancak 5. Sınıflar, ortaokul kademesine eklendikten sonra dersler branşlaştırıldı. Yani 5. Sınıfların fen ve teknoloji dersine Fen bilgisi öğretmenleri girmeye başladı. Durum böyle olunca da ihtiyaç arttı ve çok sayıda alım yapıldı. KPSS puanları da 15-20 puan arasında değişti. Fen bilgisi öğretmenliği nasıl bir bölüm sorusuna şu an için iyi bölümlerden biri olarak cevap verilebilir.

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

Göreve yeni başlayan bir Fen Bilgisi öğretmeni maaşı 2050 ile 2750 Türk Lirası civarındadır. Bir öğretmen ne kadar çok ders okutursa o oranda maaş alır. Ancak her öğretmenin çok derse girme imkanı yoktur. Bu yüzden bazı öğretmenler 2200 lira maaş alırken, bazıları ek ders ücretleri, çeşitli kurslar, egzersizler sayesinde 3 bin lirayı geçkin maaşlar alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Fen Bilgisi Öğretmenliği İş İmkanları Atamaları Nasıl?
Fen Bilgisi Öğretmenliği İş İmkanları Atamaları Nasıl?
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/fen-bilgisi-ogretmenligi-is-imkanlar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/fen-bilgisi-ogretmenligi-is-imkanlar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için