Fizik Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

PAYLAŞ:

   Aşağıda Fizik bölümünü tercih etmek isteyen üniversite adayları için bölümü iş imkanları, çalışma alanları, puan türü, eğitim süresi, maaşları, ne iş yaptıkları ve nerede çalıştıkları hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca KPSS atama puanları, en küçük puanlar (taban puanları) hakkında bilgi verilmiştir.
Fizik Bölümü Hakkında Bilgi 2015
Fizik bölümü MF-2 puan türü ile tercih edilmektedir. Üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakülteleri bünyesindeki bir bölümdür. Eğitim süresi 4 yıldık. Mezunlar ‘’Fizikçi’’ unvanı ile anılırlar. Bölümde temel dersler ve Matematik, Kimya, Biyoloji, Fizik ve alt dalları gibi dersler okutulur.  Fizik bölümü KPSS atama puanları en son yapılan 2014 Eylül atamasında 77 puanda kalmıştı.
Fizik Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır? 2015
Fizik bölümünden mezun olan kişi sayısı çok olmasına rağmen iş imkanları o kadar geniş değildir. KPSS atamaları birçok bölüme göre yüksektir. Üniversitelerin bölüm tanıtım sayfalarına bakıldığında iş alanlarının geniş olduğu söylenir; ama durum sanıldığı gibi değildir. Doğrudur, Fizik mezunlarının çalışma alanları geniştir, yani birçok yerde çalışabilirler; ama o yerlerde iş bulmaları çok zordur. Mezunlar daha çok, pedagojik formasyon alarak öğretmen olma yoluna gitmeye çalışır ya da üniversitelerde yüksek lisans ve doktora yaparak öğretim görevlisi olmaya çalışırlar. Bunun dışında okuduğu 4 yılı yok sayarak polis olanlar, devlet memuru olanlar da mevcuttur.
Fizik Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015
Öğretmenlik dersleri olarak da isimlendirilen ‘’pedagojik formasyon eğitim sertifikası’’ alan öğrenciler KPSS’de de başarılı olmak şartıyla liselerde öğretmen olabilirler. Yine lisansüstü eğitimini tamamlayanalar öğretim görevlisi, yani üniversite hocası olurlar. Ayrıca KPSS oturumunda yüksek puan alanlar çeşitli devlet kurumlarında normal memur olarak çalışırlar. Fizik bölümü iş olanakları, çalışma alanları MEB okulları, üniversiteler ve özel laboratuvarlardır.
Fizik Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

Fizik bölümü maaşları çalışılan yere göre değişir. Düz memur olarak çalışanlar 2200 civarında maaş alırken, liselerde öğretmen olarak çalışanlar 2100-2700 arasında, üniversitedeki öğretim görevlileri ise 3000 lira civarında maaş alırlar. Özel sektörde çalışanlardan asgari ücretle (800 TL civarı) çalışanlar da mevcuttur. Ayrıca yıllardır mezun olmasına rağmen iş dolaşan Fizikçilerin sayısı da a değildir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Fizik Bölümü İş İmkanları ve Maaşları
Fizik Bölümü İş İmkanları ve Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/fizik-bolumu-bolumu-is-imkanlar-ve.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/fizik-bolumu-bolumu-is-imkanlar-ve.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için