Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İş İmkanları Maaşları

PAYLAŞ:

  Uzman doktorların yaptığı tanı ve teşhise göre hastaların fizik tedavi planlarını oluşturup, verilen yönergelere göre tedavileri uygulayan sağlık personelleri yetiştirmek amacıyla kurulan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü hakkında bilgi verdik. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon iş olanakları, maaşları, puan türü, eğitim süresi ve daha işinize yarayacak birçok konuda bilgileri derledik. Son yıllarda çok fazla rağbet görev ve önümüzdeki yıllarda da iş bulma imkanının geniş olduğu düşünülen bu bölüm ülkemizdeki birçok üniversitede bulunmaktadır. Gerek KPSS atamalarının iyi olması gerekse de devlet kurumlarında veya özel kurumlarda kazancının, maaşının yüksek olması, bu bölüme olan ilgiyi artırmıştır.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Hakkında Bilgi 2015
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü olan üniversiteler iki ayrı puan türü ile öğrenci alımı yapmaktadır. Bazı öğrenciler YGS-2 puan türü ile öğrenci alırken, bazıları MF-3 puan türü ile alımlarını yapmaktadır. Eğitim süresi 4 yıldır. Öğrenciler eğitimleri süresince her bölümde okutulan temel dersler ile kendi alanı ile ilgili sağlık derslerini görür. Öğrenciler staj da yaparlar. KPSS atama puanları birçok bölüme göre düşüktür. Son KPSS alımlarında taban puanı 71 puana kadar düşmüştür. Mezun sayısının geçen her sene çoğalması, istihdamlarını yavaş yavaş azaltmaktadır. Mezun sayısı, ihtiyacı geçince ister istemez eleme sınavları ile alımlar yapılmakta, böylece birçok kişi atanamamaktadır.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır? 2015
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon mezunları hastanelerde veya görev yaptıkları yerlerde, doktorların tanısını koyduğu hastalara fizik tedavi uygulamakla görevlidir. Ancak özellikle yurt dışında ve kısmen ülkemizde bu bölüm sadece hastalara hizmet veren bir meslek olmaktan çıkmış, sağlıklı insanlara da hastalıkları önleyici uygulamalar yapmaya başlamıştır. Örneğin fiziki rahatsızlıkların yaşanmaması için çeşitli programlar uygulanmakta ve insanlar gerek fiziksel açıdan gerekse de psikolojik açıdan rahatlatılmaya çalışılmaktadır.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü mezunları daha çok devlet hastanelerinde (kamu hastaneleri), üniversite araştırma hastanelerinde ve özel hastanelerde görev yaparlar. Ancak tek iş olanakları bunlar değildir. Özel eğitim kurumları, MEB okulları, Rehabilitasyon merkezleri, spor merkezleri, üniversiteler, huzurevleri, kaplıcalar gibi yerler de Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü iş imkanları arasında sayılmaktadır. Akademik sınavlarda başarılı olanlar (ALES, YDS, Mülakatlar vs.) öğretim görevlisi olma imkanına sahiptir. KPSS ile atananlar genellikle devlet hastaneleri ile üniversite hastanelerinde çalışmaktadır. Atanamayanlar ise özel hastanelere veya rehabilitasyon merkezlerine yönelmektedir.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon maaşları devlet hastanelerinde genellikle 3 bin lira civarında. Hastanelerin döner sermaye, performans gibi ödemeleri farklı olduğundan dolayı, herkes için kesin bir maaştan söz etmek doğru olmaz. Örneğin bir hastanede çalışan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon mezunu 3000 lira alırken, başka yerde çalışan biri 3250 lira veya 2750 lira alabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İş İmkanları Maaşları
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İş İmkanları Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/fizyoterapi-ve-rehabilitasyon-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2015/01/fizyoterapi-ve-rehabilitasyon-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için