4 Yıllık Gıda Teknolojisi Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

4 yıllık Gıda Teknolojisi bölümü Türkiye’de Giresun Üniversitesinde ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde bulunuyor. Bu iki üniversitede olan bölümlerden birini tercih etmek isteyenler için bölümün iş olanaklarını ve diğer bilgilerini sizler için derledik. Gıda Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2015 Gıda Teknolojisi YGS-2 puan türü ile tercih edilen bir bölümdür. 2...

1415 1

4 yıllık Gıda Teknolojisi bölümü Türkiye’de Giresun Üniversitesinde ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde bulunuyor. Bu iki üniversitede olan bölümlerden birini tercih etmek isteyenler için bölümün iş olanaklarını ve diğer bilgilerini sizler için derledik.

Gıda Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2015

Gıda Teknolojisi YGS-2 puan türü ile tercih edilen bir bölümdür. 2 yıllık Gıda Teknolojisi bölümü ile karıştırılmamalıdır. Bölümün eğitim süresi 4 yıldı ve dediğimiz gibi sadece iki üniversitede bulunmaktadır.

Gıda Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır 2015

Gıda Teknolojisi mezunları, gıdalarla ilgili her türlü evrede görev alırlar. Gıdaların tarlada yetiştirilme şeklinden ve koşullarından tutun da, sofralarımıza gelene kadar geçirdiği tüm evrelerde görev alır, araştırmalarda ve geliştirmelerde bulunurlar. Bilindiği gibi, sona ermeyecek sektörlerden birisi de gıda sektörüdür. İnsanların beslenme ihtiyacı devam ettikçe, gıda alanında çalışacak olan personellere de daima ihtiyaç duyulacaktır. Mezunlar devlet kurumlarında da özel kurum ve kuruluşlarda da iş bulma imkanına sahiptir.

Gıda Teknolojisi Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015

Gıda Teknolojisi bitirenler Sağlık Bakanlığı ve bağlı birimlerinde, yiyecek-içecek işletmelerinde, Tarım bakanlığında ve benzeri kurumlarda görev alabilirler. Ayrıca büyük restoranlarda, otellerde de çalışma imkanları bulunmaktadır. Marketlerde satılan her türlü tüketim malzemesinin imalatının yapıldığı fabrikalarda, araştırmacı-geliştirmeci olarak görev
alabilirler.

Gıda Teknolojisi Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

Kamu kurumlarına atanan bir Gıda Teknolojisi mezunu iki bin lira civarında maaş alabilir. Bunun yanında özel şirketlerde çalışıp da asgari ücrete tabi olan mezunlar da yok değildir.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. Fatih Kartal Cevapla

    Gıda teknoloğu ünvanına sahip olunur

css.php