4 Yıllık Grafik Tasarımı Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

PAYLAŞ:

Birçoğu özel üniversitelerde okutulan 4 yıllık Grafik Tasarım bölümü ile ilgili bilgiler verdik. Bu bölüm aynı zamanda Grafik Tasarımı olarak da geçmektedir. Bazı üniversitelerde ismi Grafik Tasarım olarak geçerken, bazılarında Grafik Tasarımı olarak geçmektedir. Ancak her ikisi de aslında aynı kapıya çıkmaktadır. Yani iş imkanları, çalışma alanları gibi hususlar ikisinde de eşittir.
Grafik Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi 2015
Bu bölüm iki ayrı puan türü ile öğrenci alımı yapmaktadır. Bazı üniversitelerde TM-3 puanı ile tercih edilebilirken, bazı üniversitelerde YGS-5 puan türü ile tercih edilmektedir. Eğitim süresi 4 yıldır. Bu 4 yıllık eğitim boyunca öğrenciler kendi alanları ile ilgili dallarda, teknolojinin kullanımı konusunda ve sosyoloji, psikoloji gibi alanlarda yetiştirilirler. Grafik Tasarımcılarının işi daha çok görsel ögelerle ilgilidir. Afiş, logo, animasyon, fotoğraf, billboard, ambalaj gibi unsurlar bu konuda sayılabilir. Aynı zamanda site tasarımları, kitap, dergi tasarımları vb. konular da onların alanına girmektedir.
Grafik Tasarımı Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır? 2015
Mezunların başlıca çalışma alanları reklam ajanslarıdır. Reklam verenlerin reklamlarını düzenlemekle, çeşitli animasyonlar hazırlamakla, fotoğrafları düzenlemekle, logo, simge vb. hazırlamakla görevlidirler. Pano, levha, tabela hazırlama işi de genellikle bu mezunlar tarafından yapılan işlerdir. Mezunlar basın-yayın kuruluşlarında da görev alabilmektedir. Diğer bir iş alanı ise web tasarımı şirketleridir. Kendini geliştirenler kendi internet sitelerini de kurarak serbest çalışabilirler.
Grafik Tasarımı Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015
Bölümden mezun olanlara, öğretmen olma yolu da açıktır. Grafik alanında pedagojik formasyon alanlar KPSS öğretmenlik oturumlarına da katılarak MEB’e bağlı okullara öğretmen olarak atanabilirler.
Grafik Tasarımı Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

Bölüm mezunlarının çalışma alanları genellikle özel sektör olduğu için maaşı konusunda net bir şey söylemek zordur. Kamuda görevli olanlar 2 bin lira veya biraz üzerinde maaş alabilirler. Özel ajanslarda çalışanlar ise 800-1500 dolaylarında çalışmaktadır.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: 4 Yıllık Grafik Tasarımı Bölümü İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Grafik Tasarımı Bölümü İş İmkanları ve Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2015/02/4-yllk-grafik-tasarm-bolumu-is-imkanlar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2015/02/4-yllk-grafik-tasarm-bolumu-is-imkanlar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için