Fotoğraf ve Video Bölümü Ne İş Yapar İmkanları Nasıl?

LYS sonuçlarını öğrenen üniversite adayları bölüm araştırmasına başlamaktadır. Adaylar bölümleri veya meslekleri genellikle iş bulma imkanlarına, maaşlarına ve ilgilerine göre araştırır bu kaidelere göre tercihte bulunurlar. Fotoğraf ve Video bölümü de genellikle sinema, reklam ve sanat alanlarına ilgi duyanlar tarafından tercih edilen bir bölümdür. Bölümle ilgili merak ettiklerinizi sizler için...

749 0

LYS sonuçlarını öğrenen üniversite adayları bölüm araştırmasına başlamaktadır. Adaylar bölümleri veya meslekleri genellikle iş bulma imkanlarına, maaşlarına ve ilgilerine göre araştırır bu kaidelere göre tercihte bulunurlar. Fotoğraf ve Video bölümü de genellikle sinema, reklam ve sanat alanlarına ilgi duyanlar tarafından tercih edilen bir bölümdür. Bölümle ilgili merak ettiklerinizi sizler için derlemeye çalıştık.

Fotoğraf ve Video Bölümü Hakkında Bilgi 2015

Fotoğraf ve Video bölümünün puan türü TS-1’dir. Genellikle sözel çıkışlı öğrenciler tarafından tercih edilen bir bölümdür. Eğitim süresi 4 yıldır ve Türkiye’de sadece iki üniversitede bulunmaktadır.

Fotoğraf ve Video Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır 2015

Mezunlar bazı kamu kurumlarında çalışabileceği gibi genellikle özel şirketlerde, firmalarda veya basın-yayın kuruluşlarında çalışırlar. Fotoğraf ve Video daha çok sanata yönelik bir uğraştır. Bu nedenle bölüm, iş bulma konusunda garanti vermez. Kişinin kendini nasıl yetiştirdiğine ve çevresinin ne kadar geniş olduğuna veya ne kadar girişken olduğuna bağlı olarak iş bulma işe başlama imkanları değişebilir.

Fotoğraf ve Video Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015

Bölümün amacı fotoğraf sanatçıları, görüntü yönetmenleri veya sanatçı akademisyenler yetiştirmektir. Örneğin kişi, fotoğrafçılıkla uğraşarak kendi fotoğraf sergisini açabilir veya fotoğraf stüdyosu açabilir. Akademik kariyer yapmak isteyenlerin ALES gibi akademik sınavlarda başarılı olması şarttır. Yine bölüm mezunları KPSS ile çeşitli devlet kurumlarına da atanabilmektedir.

Fotoğraf ve Video Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

Fotoğraf ve Video maaşları veya kazançları farklılık gösterir. Bu yüzden şu kadar maaş alırlar demek biraz mantıksız olacaktır. Ancak kamuda çalışanlar için şunlar söylenebilir. Akademisyen olan mezunlar 3-3,5 Türk Lirası dolaylarında maaş alabilirler. Yine KPSS ile memur olanlar 2 bin lira civarında maaş alabilirler.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php