Fransızca Öğretmenliği İş Olanakları Maaşları

PAYLAŞ:

Fransızca öğretmenliği DİL-1 puan türü ile öğrenci alımı yapan bölümlerden en önemlileri arasında yer alan bölümlerden biridir. Bilindiği gibi LYS-5, üç farklı dildeki testlerden oluşmaktadır. Bunlar; İngilizce, Almanca ve Fransızcadır. Fransızcaya ilgi duyanlar ve Fransızca öğretmeni olmak isteyenler için yararlı ve anlaşılır bir yazı hazırlamaya gayret ettik. Fransızca öğretmenliği nasıldır, Fransızca öğretmenliği mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, Fransızca öğretmenliği KPSS atamaları, taban puanları, puan türü ve daha birçok konuda işinize yarayacak bilgiler için başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.
Fransızca Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi 2015
Puan türü DİL-1’dir. YGS ve LYS-5 sınavlarına girmiş ve yeterli puanı almış her öğrenci tarafından tercih edilebilir. Hazırlık sınıfı olmayan üniversitelerde bu bölümün eğitim süresi 4 yıldır. Bölümde Fransızca dili öğrencilere öğretilmeye çalışır; ancak aynı zamanda Fransa kültürü, tarihi, ekonomik ve sosyal yapısı, eserleri hakkında da öğretim yapılır. Bu bölüm, öğretmen yetiştirmeye odaklı olduğu için 4 yıllık eğitim boyunca öğrencilere eğitim bilimleri dersleri de verilir. Öğretmenlik derslerini alan öğrenciler, bir öğretmen yeterliğinde kendilerini geliştirmiş olurlar.
Fransızca Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır 2015
Fransızca öğretmenliği mezunları ortaöğretim kurumlarında yani liselerde ve bazı ortaokullarda Fransızca derslerini okuturlar. Mezunların büyük bir kısmı öğretmen olur. KPSS’de başarılı olanlar genellikle devlet okullarında görev alır. Ancak dileyenler özel okullarda da Fransızca öğretmenliği yapabilir. Bölümün tek iş olanakları bunlar değildir. Ayrıca mezunların bir kısmı öğretim görevlisi olmakta, bir kısmı çeşitli bakanlıklarda, elçiliklerde veya konsolosluklarda çalışmakta, kimisi de tercümanlık bürolarında veya turizm firmalarında görev almaktadır.
Fransızca Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015
MEB okulları (genellikle liseler), özel okullar, üniversiteler, Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, elçilikler, konsolosluklar, tercümanlık-mütercimlik büroları, yayınevleri, turizm ecenteleri Fransızca öğretmenliği iş olanakları arasında sayılmaktadır.
Fransızca Öğretmenliği Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015
Fransızca öğretmeni maaşları ne kadar? MEB’de görevli bir Fransızca öğretmeni, girdiği ek ders hesabınca maaş almaktadır. Haftada okuttuğu ders sayısı fazla ise yüksek maaş, az ise daha düşük maaş alır. Ancak Fransızca öğretmenlerinin maaşı genellikle 2100-2800 lira arasındadır.
Fransızca Öğretmenliği KPSS Atama Puanları

Yapılan son öğretmenlik atamalarında oluşan taban puanlara bakıldığında, durumun pek de iyi olmadığı söylenebilir. Taban puanlar 77-78 puanlardadır. Birçok bölüme göre çok da yüksek olmadığı söylenebilir; ancak alım sayısına bakıldığında ve mezunların genellikle matematik derslerinde başarısız oldukları dikkate alındığında 77 yüksek bir puandır. Mezunların bu husus da dikkate alarak tercih yapması yararına olacaktır.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Fransızca Öğretmenliği İş Olanakları Maaşları
Fransızca Öğretmenliği İş Olanakları Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2015/02/franszca-ogretmenligi-is-olanaklar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2015/02/franszca-ogretmenligi-is-olanaklar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için