Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü İş Olanakları Maaşları

PAYLAŞ:

Ülkemizdeki birçok özel üniversitede ve devlet üniversitelerinde bulunan 4 yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü ile ilgili bilgileri sizler için derledik. Özellikle sözel çıkışlı öğrencilerin, puan türü dolayısı ile tercih ettiği bu bölümün iş imkanları, çalışma alanları, puan türü, eğitim süresi, maaşları hakkında bilgi vermeye çalıştık.
4 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Hakkında Bilgi 2015
Bölümün puan türü TS-1’dir. YGS, LYS-3 ve LYS-4 sınavlarından oluşan TS-1 puanı, daha çok Türkçe-Sosyal alanı mezunları tarafından kullanılan bir puan türüdür. Puan türü her ne kadar TS olsa da, bu bölüm hem eşit ağırlıkçılar tarafından, hem de sayısalcılar tarafından tercih edilmektedir. Eğitim süresi 4 yıldır. Bölümün gayesi, özel kuruluşlarda veya kamu kuruluşlarında halkla ilişkiler ve tanıtım alanında çalışacak eğitimli personeller yetiştirmektir. Bölümün örgün öğretimi dışında, Erzurum Atatürk Üniversitesine bağlı olarak açık öğretimi de yapılmaktadır. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında sadece Atatürk Üniversitesine 1000 kadar öğrenci alımı yapılmıştır. 4 yıllık eğitim süresinde öğrencilere özellikle ilk iki yılda sosyoloji, psikoloji, felsefe, ekonomi alanlarında dersler verilirken, son iki yılda uzmanlaşmaya doğru giden reklam, fotoğraf, bilişim aletleri alanlarında meslek bazlı dersler okutulur.
4 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır? 2015
Mezunlar hem özel sektörde hem de devlet kurumlarında iş bulma imkanına sahiptir. Ancak mezun sayısının fazla olması, bunu biraz zorlaştırmıştır. Bu nedenle bölümü bitirir bitirmez iş sahibi olmak isteyenlerin ya KPSS’ye sıkı bir şekilde çalışması ya da kendine ait iş kurması gerekir. Çalışma alanlarını özellikle büyük fabrikalar, hastaneler, bankalar, ticaret firmaları, finans kuruluşları, basın-yayın kuruluşları ve benzeri kurum ve kuruluşlar oluşturur. Halkla İlişkiler ve Tanıtım elemanlarını görevi, çalıştıkları kurumları en iyi şekilde tanıtmak, reklamını yapmak, halka ilgili kurum veya kuruluşla ilgili iyi bir izlenim yaratmaktır.
4 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü İş Olanakları Çalışma Alanları 2015
Hastaneler, fabrikalar, bankalar, üniversiteler ve daha birçok özel sektör kuruluşu bu bölümün iş imkanlarını oluşturur.
4 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Maaşları Ne Kadar 2015

Kamuda çalışan Halkla İlişkiler ve Tanıtım elemanları 2000-2500 lira arasında maaş almaktadırlar. Ancak bunun yanı sıra bazı özel şirketlerde çalışıp da asgari ücret alanlar da yok değildir. Üniversite öğretim görevlisi olanlar 3 bin liranın üzerinde maaş almaktadırlar.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü İş Olanakları Maaşları
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü İş Olanakları Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2015/02/halkla-iliskiler-ve-tantm-bolumu-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2015/02/halkla-iliskiler-ve-tantm-bolumu-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için