Sınavsız Geçiş Hakkı ile Üniversite Kazanıp Gitmeyenlerde Puan Kırılır mı?

Meslek lisesi mezunu olup, sınavsız geçiş hakkını kullanarak herhangi bir üniversite bölümüne yerleşenlerde, sonraki sene puan kırılması olur mu? Üniversite kazanıp gitmeyenlerin ne kadar puanı kırılır? Merhaba arkadaşlar, bazı öğrenciler, üniversite sınavına girdikleri ilk sene sınavsız geçiş ile herhangi bir bölüme yerleştirilmekte; ancak çeşitli sebeplerden...

201 0

Meslek lisesi mezunu olup, sınavsız geçiş hakkını kullanarak herhangi bir üniversite bölümüne yerleşenlerde, sonraki sene puan kırılması olur mu? Üniversite kazanıp gitmeyenlerin ne kadar puanı kırılır?

Merhaba arkadaşlar, bazı öğrenciler, üniversite sınavına girdikleri ilk sene sınavsız geçiş ile herhangi bir bölüme yerleştirilmekte; ancak çeşitli sebeplerden dolayı, bu bölümlere ya hiç kayıt yaptırmamakta ya da kayıt yaptırıp bir süre devam ettikten sonra okulu bırakmaktadır. Yahut da o bölüme devam ettikleri halde, ertesi yıl tekrar sınava girip tercih yapmayı istemektedirler. Bize gelen birçok soru bu konu ile ilgili. Bu yüzden kısaca cevaplarsak, birçok kişinin sorusuna cevap vermiş olacağız.
   Arkadaşlar sınasız geçiş hakkı ile üniversite kazandıysanız; ister o bölüme gidin, ister gitmeyin, ister gidip yarıda bırakın, isterse de o bölüme devam edin, sonraki sene hiçbir şekilde puanınız kırılmaz. Bilginize..
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php