Bütün LYS Sınavlarına Girmenin Avantajları

Eğitim uzmanlarının tamamı, üniversite adaylarının tüm LYS’lere girmesinin avantajlı olacağı konusunda hemfikirlerdir. Bizim de tavsiyemiz bu yöndedir. Zira ne kadar çok LYS sınavına girerseniz o kadar avantajlı olursunuz. Sadece kendi alanınızla ilgili LYS sınavlarına girerseniz, sadece o puan türleri ile ilgili, yani o puan türü...

224 0

Eğitim uzmanlarının tamamı, üniversite adaylarının tüm LYS’lere girmesinin avantajlı olacağı konusunda hemfikirlerdir. Bizim de tavsiyemiz bu yöndedir. Zira ne kadar çok LYS sınavına girerseniz o kadar avantajlı olursunuz. Sadece kendi alanınızla ilgili LYS sınavlarına girerseniz, sadece o puan türleri ile ilgili, yani o puan türü ile öğrenci alımı yapan bölümleri tercih edebilirsiniz. Ancak diyelim ki kendi alanınızla ilgili girdiğiniz LYS sınavlarında bir aksilik oldu ve sınavınız çok geçti. İşte, böyle bir durumda diğer LYS sınavlarına da girdiyseniz tercih seçeneğiniz artacaktır.

Düşünün ki siz eşit ağırlık yani Türkçe-Matematik alanı mezunusunuz. Girmeniz gereken LYS sınavları LYS-1 ve LYS-3 sınavlarıdır. Bir sözelcinin girmesi gereken LYS sınavları ise LYS-3 ve LYS-4 sınavlarıdır. Siz kendi sınavlarınız dışında LYS-4’e de girerseniz, bir sözelcinin tercih edebildiği tüm bölümleri tercih etme hakkına sahip olursunuz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php