LYS Sınavlarına Son Gün Çalışmak

Merhaba sevgili üniversite adayları. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki bu yazıda anlattıklarımız tamamen tavsiyeden ibarettir. Bilimsel değeri yoktur. Bu yüzden kim ne yapacağına kendisi karar vermelidir. Bilindiği gibi YGS, LYS, KPSS gibi sınavlarda, sınava bir gün kala çalışılıp çalışılmaması gerektiği sürekli tartışılır. Hatta bu konudaki genel...

212 0

Merhaba sevgili üniversite adayları. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki bu yazıda anlattıklarımız tamamen tavsiyeden ibarettir. Bilimsel değeri yoktur. Bu yüzden kim ne yapacağına kendisi karar vermelidir.

Bilindiği gibi YGS, LYS, KPSS gibi sınavlarda, sınava bir gün kala çalışılıp çalışılmaması gerektiği sürekli tartışılır. Hatta bu konudaki genel kanı, son gün çalışmamaktan yanadır. Ancak bizim tavsiyemiz, bu kanının tam tersi durumdadır. Bize göre sınava son 1 gün kala çalışmanız, hatta sınav sabahı bile bazı konuları gözden geçirmeniz faydalı olabilir.

Sizler de yaşamışsınızdır; insan bir süre derslerden uzak olduğunda, kendini sanki tüm konuları unutmuş gibi hisseder. Bu durumun yaşanmaması için sınav esnasına kadar konularla haşir neşir olmak yararlı olabilir.

Son Gün Nasıl Çalışılmalı?

Son gün çalışın diyorsak, açın bir konu, sabaha kadar inekleyin demiyoruz elbette. Son günün çalışma stratejisi tamamen farklı olmaktadır. Son gün yapmanızı tavsiye ettiğimiz şey şudur:

Son gün, bütün konu anlatımlı kitaplarınızı masanıza alın. Zaten şimdiye kadar sınavı umursadıysanız, konuları bitirmişsinizdir. Masanıza aldığınız kitapları sırası ile açın ve ilk sayfadan başlayarak tüm konu başlıklarına göz atın. Ana başlıkları, alt başlıkları okuyun. Hiç bilmediğiniz veya unuttuğunuzu düşündüğünüz konuları hızlı bir şekilde okuyun. Bu şekilde devam ederek elinizdeki kitabı bitirin ve diğer kitaplarınıza geçin. Bu çalışma yöntemi ile bir günde genel bir tekrar yapmış olacaksınız ve varsa eksiklerinizi tamamlamış olacaksınız. aynı zamanda bilgileriniz tazelenmiş olacak.

Sizler de bu konu ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php