Resim Öğretmenliği Taban Puanları 2015

(Resim-İş öğretmenliği taban puanları, görsel sanatlar öğretmenliği taban puanları 2014 2015, resim öğretmenliği yetenek sınavı sonuçları) Merhaba sevgili öğrenciler. Bildiğiniz gibi neredeyse tüm üniversite bölümlerinin taban puanları çeşitli sitelerde yayınlanmasına rağmen, Resim Öğretmenliği gibi yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapılan bölümlerin taban puanları verilmemektedir. Resim...

397 0

(Resim-İş öğretmenliği taban puanları, görsel sanatlar öğretmenliği taban puanları 2014 2015, resim öğretmenliği yetenek sınavı sonuçları)

Merhaba sevgili öğrenciler. Bildiğiniz gibi neredeyse tüm üniversite bölümlerinin taban puanları çeşitli sitelerde yayınlanmasına rağmen, Resim Öğretmenliği gibi yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapılan bölümlerin taban puanları verilmemektedir. Resim öğretmeni olmak isteyenler için meraklarını giderecek bir çalışma hazırlamaya çalıştık. Bazı üniversitelerin Resim öğretmenliği bölümü taban puanlarını derlemeye çalıştık. Aşağıdaki başlıkları tıklayarak, ilgili üniversitelerin Görsel sanatlar öğretmenliği (resim iş öğretmenliği) taban puanlarına ulaşabilirsiniz.

1 – Niğde Üniversitesi Resim Öğretmenliği Taban Puanları
2 – Şanlıurfa Harran Üniversitesi Resim Öğretmenliği Taban Puanları
3 – Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Resim Öğretmenliği Yetenek Sınavı Sonuçları
4 – Trakya Üniversitesi
5 – Elazığ Fırat Üniversitesi Resim İş öğretmenliği sonuçları
6 – İstanbul Marmara Üniversitesi

Üniversite sayıları daha da çoğaltılabilir; ancak sizlere fikir vermesi açısından bunların yeterli olacağını düşünüyoruz. Resim Öğretmenliği bölümü 4 yıllık bir lisans bölümüdür. Mülakat (yetenek sınavı) ile öğrenci alımı yaptığı için, diğer bölümlerden farklı olmaktadır. Ancak bu bölümü tercih edip, resim öğretmeni, diğer adıyla görsel sanatlar öğretmeni olmak isteyenlerin, YGS sınavına da girmesi ve belirlenen baraj puanını alması gerekir.
Resim öğretmenliği taban puanları 2014, Resim öğretmenliği taban puanları 2015

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php