Trambolin ile Zayıflamak Mümkün mü?

Trambolin ile Kilo Vermek Çok da yaygın olmayan ama mükemmel etkileri olan trambolinden bahsetmek istiyoruz. Trambolin, kalori harcamak, zayıflamak için gerçekten de mükemmel bir spor aleti. Öyle ki trambolinin üzerinde yaptığınız 5 dakikalık spor bile mükemmel sonuçlar yaratabiliyor. Trambolin ile spor yapmak veya zayıflamak da...

267 0
trambolin zayıflatır mı
Trambolin ile Kilo Vermek

Çok da yaygın olmayan ama mükemmel etkileri olan trambolinden bahsetmek istiyoruz. Trambolin, kalori harcamak, zayıflamak için gerçekten de mükemmel bir spor aleti. Öyle ki trambolinin üzerinde yaptığınız 5 dakikalık spor bile mükemmel sonuçlar yaratabiliyor. Trambolin ile spor yapmak veya zayıflamak da gerçekten çok eğlenceli. Koşu bandında geçmeyen zaman, trambolinde daha iyi geçiyor. Hele de şöyle hareketli bir müzik eşliğinde daha eğlenceli hale geliyor.

Trambolin fiyatları Ne Kadar?

Trambolinin farklı ebatları var. Alacağınız ebata göre fiyatlar genellikle 70-150 lira arasında değişebiliyor. Anlayacağınız koşu bandı için yığınla para vermek yerine daha uygun fiyatlarla daha eğlenceli bir trambolin alabilirsiniz.

Trambolin Zayıflatır mı?

Trambolinin zayıflatma etkisi büyük. bir-iki hafta bile gözle görülür sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Mükemmel derecede yoruyor ve terletiyor. Üzerinde yaptığınız hareketlere göre vücudunuzun her bölgesini çalıştırmanız, bölgesel olarak da kilo vermeniz mümkün olabiliyor.

Trambolinle Spor Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğlenceli bir spor aleti olsa da gerçekten büyük bir efor gerektiren bir alet. Yanlış kullanıldığında olumsuz etkilerini gösterebilir. Bu nedenle şu hususlara dikkat etmelisiniz.
-Temel hareketlere geçmeden önce mutlaka ısınma hareketlerinizi yapın.
-İlk günlerde kısa sürelerle başlayın yavaş yavaş uzatın. Örneğin ilk birkaç gün 5 dakika yeterli olacaktır. Zaman geçtikçe bu süreyi yarım saate kadar çıkarabilirsiniz.
-Hemen sonrasında gevşeme hareketlerini ihmal etmeyin.
-Ne tam tok karınla, ne de aç karınla bu sporu yapmayın.
-Hareketlerinizi setler halinde yapmaya çalışın ve sık sık dinlenme (tam durmadan yavaşlama) arası verin.
-Spor esnasında çok terleyeceğiniz için sıvı kaybınızı telafi edin. Arada bir miktar su için.

Trambolinde Hangi Hareketler Yapılmalı?

Video sitelerinde ortala yarım saat süren videolar var. Size uygun olanı takip edebilirsiniz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php