TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2015

2014-2015 eğitim-öğretim yılı 2. dönem TEOG sınavları 29-30 Nisan 2015 tarihinde yapılmıştı. Sınav tarihinden itibaren öğrenciler ve veliler için en önemli merak konusu ise TEOG sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldu. Bilindiği gibi TEOG sınavlarından sonra öğrencilere sınav kitapçıkları veriliyor. Böylece TEOG’a giren her öğrenci...

148 0

2014-2015 eğitim-öğretim yılı 2. dönem TEOG sınavları 29-30 Nisan 2015 tarihinde yapılmıştı. Sınav tarihinden itibaren öğrenciler ve veliler için en önemli merak konusu ise TEOG sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldu. Bilindiği gibi TEOG sınavlarından sonra öğrencilere sınav kitapçıkları veriliyor. Böylece TEOG’a giren her öğrenci sınav kitapçığını alarak sorularını ve bu soruların cevaplarını kontrol ediyor. Öğrenciler kaç net yaptıklarını kabataslak belirleyebiliyor; fakat emin olunmayan sorular ve cevaplar için 2015 2. dönem TEOG sonuçlarını beklemek gerekiyor.

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Milli Eğitim Bakanlığının kılavuzuna göre sonuçlar Haziran ayında açıklanacak. Okulların tatil olacağı tarih 12 Haziran Cuma günü. Karnelerin cuma 12 Haziran Cuma günü verilecek olması, TEOG sonuçlarının da en geç 10-11 Haziranda açıklanacak olması anlamına geliyor.

TEOG Tercihleri Nasıl Yapılacak?
Bu sene TEOG tercih sisteminde de çeşitli değişiklikler yapıldı. Öğrenciler artık tek tercih listesinde toplam 25 okul tercihi yapabilecekler. Ayrıca nakil döneminde de tek okul değil 5 okul tercih edilebilecek.

TEOG Nedir?
TEOG, 8. sınıf öğrencilerinin ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmesi için 8. sınıfta 1. dönem ve 2. dönem olmak üzere toplam 2 defa yapılan sınavlardır. Bu sınavlar dersler için yazılı notu yerine de geçmektedir. Örneğin 2. dönem TEOG Türkçe sınavında 85 alan bir öğrencinin Türkçe 2. yazılısı 85 olarak kaydedilir.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php