2015 Üniversite Tercihleri Nasıl Silinir?

Merhaba sevgili üniversite adayları. İlk defa tercih yapacak üniversite adaylarının kafasını karıştıran hususlardan birisi de tercih listesindeki herhangi bir tercihi silmek. Peki, bir üniversite bölümünü tercih ettiniz; ama sonradan vazgeçip onu silmek istediniz. Nasıl yapacaksınız? ÖSYS Tercih Silme Silmek için herhangi bir buton aramayın, zaten...

383 0

Merhaba sevgili üniversite adayları. İlk defa tercih yapacak üniversite adaylarının kafasını karıştıran hususlardan birisi de tercih listesindeki herhangi bir tercihi silmek. Peki, bir üniversite bölümünü tercih ettiniz; ama sonradan vazgeçip onu silmek istediniz. Nasıl yapacaksınız?

ÖSYS Tercih Silme

Silmek için herhangi bir buton aramayın, zaten bulamazsınız.
Tercihinizin hemen sol tarafında sayılardan oluşan bir kod var. İşte o kodu tamamen silin ve başka bir satıra tıklayın. Kodunu sildiğiniz tercih de böylece silinmiş olacaktır.

Tercih Sırası Değiştirme


Tercihlerinizin sol kısmında biri aşağıya, diğeri yukarıya bakan iki küçük ok var. Aşağı bakan oka tıklarsanız, tercihiniz bir aşağıdaki satıra kayar. Yukarı bakan oka tıklarsanız da bir yukarı çıkar. Aşağıya çok çekecek veya yukarıya çok çıkaracaksanız, okların hemen soluna basılı tutarak tercihinizi istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz. Umarım işinize yarar.

”tercih nasıl silinir, üniversite tercihi silme 2015, ösys lys tercihleri nasıl siliniyor.”

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php