Hemşireler Hangi Bölümlerde Öğretmenlik Yapabilir?

Pedagojik formasyon alan hemşirelerin öğretmen olabileceğini daha önceki birkaç yazımızda dile getirmiştik. Bir hemşirenin öğretmen olabilmesi için bazı şartlara sahip olması gerekir. Bu şartlar en az lisans mezunu olması ve pedagojik formasyon almış olmasıdır. Hemşireler Hangi Alanlarda Öğretmenlik Yapabilir? Pedagojik formasyon almış ve KPSS’de p10...

355 0

Pedagojik formasyon alan hemşirelerin öğretmen olabileceğini daha önceki birkaç yazımızda dile getirmiştik. Bir hemşirenin öğretmen olabilmesi için bazı şartlara sahip olması gerekir. Bu şartlar en az lisans mezunu olması ve pedagojik formasyon almış olmasıdır.

Hemşireler Hangi Alanlarda Öğretmenlik Yapabilir?
Pedagojik formasyon almış ve KPSS’de p10 puan türünde yeterli puanı almış hemşireler 4 farklı alandan birisini tercih ederek o alanın öğretmeni olabilir. Bu alanlar şunlardır:

-Hemşirelik alanı Öğretmenliği
-Acil Sağlık Hizmetleri Alanı Öğretmenliği
-Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Öğretmenliği
-Sağlık Hizmetleri Sekreterliği

Hemşireler yukarıdaki tüm alanlarda öğretmen olabilir. Ancak KPSS öğretmenlik atamalarında tercih yaparken, bunlardan sadece bir tanesini tercih edebilmektedir. Yani diyelim ki yaşadığınız şehirde hem hemşirelik alanında hem de Acil sağlık hizmetleri alanında boş okullar gösterilmiş. İşte bu iki boş okulların ikisini tercih etmeniz mümkün değildir. Sadece bir alanı tercih edeceksiniz ve tüm tercihlerinizi o alandan yapacaksınız.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php