İmam Hatip Mezunları Mimar Olabilir mi?

Daha önce birçok yazımızda İmam Hatip Lisesinden mezun olanların hangi üniversite bölümlerini tercih edebileceğini, hangi meslekleri edinebileceğini yazmıştık. Bir ziyaretçimiz, İmam Hatip mezunlarının mimar olup olamayacağını sormuş. Onun sorusuna da bu yazı ile açık bir şekilde cevap verelim istedik. Soru: İmam Hatip Mezunları Sadece İmam,...

440 4

Daha önce birçok yazımızda İmam Hatip Lisesinden mezun olanların hangi üniversite bölümlerini tercih edebileceğini, hangi meslekleri edinebileceğini yazmıştık. Bir ziyaretçimiz, İmam Hatip mezunlarının mimar olup olamayacağını sormuş. Onun sorusuna da bu yazı ile açık bir şekilde cevap verelim istedik.

Soru: İmam Hatip Mezunları Sadece İmam, Müezzin vs mi Olur?
Cevap: Hayır, İmam Hatip mezunları istediği tüm üniversite mezunlarını tercih etme şansına sahiptir.

SORU: İmam Hatip Mezunları mimar olabilir mi?
CEVAP: Evet, imam Hatip mezunları mimar olabilir. Mimar olmak için YGS, LYS-1 ve LYS-2 sınavlarına girmesi ve yeterli puanı alması gerekir. İmam Hatiplilerin mimar olmasında herhangi bir sakınca veya engel yoktur.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

4 comments

 1. Adsız Cevapla

  Selamun aleyküm hocam, ben 8. sınıfa geçtim. Kaynak kitap olarak konu anlatımlı hangi yayınevlerini önerirsiniz? Aynı şekilde soru bankası veyahut yaprak test için de fikirlerinizi alabilirsem sevinirim. Şimdiden teşekkürler!

  1. Adsız Cevapla

   Merhaba arkadaşım bana sorarsan sana zambak veya esen yayınlarını tavsiye edebilirim

 2. Adsız Cevapla

  imam hatip okuycam acil tıp teknisyeni olabilirmiyim ?

  1. Eğitim Cevapla

   Merhaba, İmam Hatip Liselerine yönelik yapılan iyileştirmeler sonucunda, söz konusu liseden mezun olan öğrenciler acil tıp teknisyenliği ve kamu hastanelerine bağlı tekniker yetiştiren fakültelerde eğitim görebilirler.

css.php