Mehmet Akif Ersoy ile İlgili Kompozisyon

Mehmet Akif Ersoy hakkında kompozisyon, 12 Mart Mehmet Akif Ersoyu Anma günü ile ilgili kısa kompozisyon, güzel yazı, deneme yazısı                                 ENDER ŞAHSİYET MEHMET AKİF ERSOY    İstiklal Marşı’mızın şairi...

591 0
Mehmet Akif Ersoy hakkında kompozisyon, 12 Mart Mehmet Akif Ersoyu Anma günü ile ilgili kısa kompozisyon, güzel yazı, deneme yazısı
                                ENDER ŞAHSİYET MEHMET AKİF ERSOY

   İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy, gerçek bir vatan sevdalısıdır. Bu sevdası uğruna, yeri geldiğinde acı çekmeyi bile göze almış, vatanına her daim yararlı bir kişi olmak için uğraşmıştır.

   Bize bıraktığı en güzel miras, şüphesiz ki İstiklal Marşı ve büyük eseri ”Safahat”tır. Onun sayesinde devletimize ve milletimize daha sıkı sarılır, onları daha çok sever olduk. Özgürlüğün, bağımsızlığın ve cesaretin önemini onunla anladık. Vatan aşkı tohumlarını onun sayesinde filizlendirdik gönlümüzde. Ülkemiz için bir istiklal marşı yazılması sebebi ile düzenlenen yarışmaya, sırf ödül olduğu için katılmadı. Onu için vatan ve toprak sevdası para ile ölçülemezdi. Yapılan yarışmada, istiklal marşı olarak kabul edilecek değerde bir şiir yazılmadığı için, çevresindeki insanların etkisiyle kendisi de bu muntazam marşımızı yazdı ve ödülü kendisi için almadı.
   Mehmet Akif Ersoy, hepimiz tarafından örnek alınacak ender bir şahsiyettir. Onun sahip olduğu bu vatan sevgisine bizler de sahip olduğumuz sürece, dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. 12 Mart dolayısı ile kendisini tekrar rahmetle yad ediyor, güzel eseri İstiklal Marşı için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php