Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgiler edinecek ve Bilgisayar Bilimleri bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Bilgisayar Bilimleri İş İmkanları Hakkında Bilgi Bilgisayar Bilimleri İş Olanakları Hakkında Bilgi
Programdan mezun olanlar özel şirketlerin ve kamu işletmelerinin Veri Analizi, Bilgi İşlem, Bilgisayar Yazılım, Proje Geliştirme, Araştırma Geliştirme ve benzeri bölümlerinde istihdam edilebilecekler. Mezunlar gerek özel sektörde iş imkanlarına sahip olmakta gerekse de girdikleri KPSS’de başarılı olmak ve kadro açılması kaydıyla devletin çeşitli kurumlarında çalışabilmektedir.

Bilgisayar Bilimleri iş bulma imkanı, Bilgisayar Bilimleri iş olanakları hakkında bilgi, Bilgisayar Bilimleri mezunları ne iş yapar, Bilgisayar Bilimleri mezunları nerelerde çalışır, Bilgisayar Bilimleri mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Bilgisayar Bilimleri Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamuda çalışan bir mezunun ortalama 2300 lira alabileceğini söylemek mümkündür.

Bilgisayar Bilimleri mezunları ne kadar maaş alır, Bilgisayar Bilimleri maaşı ne kadar, Bilgisayar Bilimleri kazançları

Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
MF-1 puan türü ile öğrenci alınmaktadır. Bilgisayar Bilimleri Bölümü lisans programı, öğrencilerin Esnek hesaplamalar, Veri Madenciliği, Zeki Sistemler, Bulanık Mantık, Yönetim Destek Sistemleri gibi konuların yanı sıra İstatistik, Bilgisayar Mühendisliği ve Matematik gibi alanlarda da bilgi sahibi olacakları bir yapıdadır. Son zamanlarda Esnek hesaplamalar, Veri Madenciliği, Zeki Sistemler, Bulanık Mantık, Bulanık Kümeler, Yönetim Destek Sistemleri gibi kavramlar Tıp, Ekonomi, Sosyal vb. alanlarında başarıyla kullanılmaya başlamıştır. Programın amacı yukarıda adı geçen güncel bilim teknolojilerini bilimsel olarak araştıracak ve geliştirecek, bunları uygulamada kullanabilecek mezunlar vermektir. Hemen hemen her işletmede ve bilimsel kuruluşlarda bilgisayar ortamında biriken büyük ölçüde veriler mevcuttur. Bu programdan mezun olanlar verileri çözümleyerek ve değerlendirerek yeni bilgiler üretebilecektir. Mezunlar aynı zamanda mesleki bilgiler yanında İstatistik, Bilgisayar Mühendisliği ve Matematik gibi alanlarda bilgi sahibi olacaklardır.  Öğrencinin 4 yıllık bu programdan mezun olabilmesi için tüm derslerini başarı ile tamamlaması gerekir. Bu derece öğretim programında yer alan tüm dersleri başaran, 20 iş günü süreli stajını ve bitirme projesini başarıyla tamamlaması gerekir. Staj süresi bazı yerlerde farklılık gösterebilir.

Bilgisayar Bilimleri Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi, Bilgisayar Bilimleri bölümü ile ilgili bilgiler, Bilgisayar Bilimleri bölümü hakkında herşey, Bilgisayar Bilimleri mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Bilgisayar Bilimleri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
Bilgisayar Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/bilgisayar-bilimleri-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/bilgisayar-bilimleri-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için