Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı hakkında bilgiler edinecek ve Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Eski Yunan Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı İş İmkanları Hakkında Bilgi Eski Yunan Dili ve Edebiyatı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölümden mezun olanlar Filolog olarak anılırlar. Doğrusu bu bölümden mezun olup da iş sahibi olmak biraz zordur. Dileyenler belki tercüme işleri ile uğraşarak kazanç elde edebilirler. Belki olur da Dışişleri Bakanlığı ve bağlı birimlerine alım yapılabilir. O da sınırlı sayıda olur ve karşınızda birçok rakip olacaktır. Kısacası, bölümü okuyanların veya mezun olanların da yorumlarına bakarak söylemeliyiz ki, bu bölümü sadece çok merak ediyorsanız okuyun. Mezun olur hemen işe başlarım diye bir düşünceniz varsa, kuvvetle muhtemeldir ki boşta kalırsınız.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı iş olanakları hakkında bilgi, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı mezunları nerelerde çalışır, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2400-2500 lira dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı mezunları ne kadar maaş alır, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı kazançları

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bölümde, 4 yıllık eğitim süresince Eski Hellen dili, alfabesinden başlayarak tüm gramer-syntaks kuralları verilmek suretiyle öğretilmekte, bu bilgiler metin dersleriyle pekiştirilmektedir. Gramer ve metin dersleri doğal olarak öğrencilerin de katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Metin derslerinde, ilk sınıflarda bu amaca yönelik basit düzeydeki metinlerle öğrencilerin hem öğrendiklerini uygulaması, hem de çeviri yapma becerisini kazanmaları sağlanmakta; üst sınıflarda ise çeşitli yazarların yapıtlarının çevirisine geçilmektedir. Bu derslerin yanında, tüm lisans eğitimini kapsayacak şekilde edebiyat ve kültür dersleri mevcuttur. Edebiyat derslerinde, Homeros Çağı’ndan Bizans Çağı’nın sonuna kadar, Eski Hellen edebiyatındaki bütün edebî türler sistematik bir şekilde okutulmaktadır. Edebiyat derslerine paralel olarak yapılan kültür tarihi derslerinde ise, devlet yapısı (yönetim organizasyonu), ordu, din, bilim, eğitim ve spor gibi konular ele alınmaktadır. Eğitim programımızda, bunların dışında Yunan Filolojisine Giriş, Yunan Paleografyasına Giriş, Yunan Epigrafyasına Giriş ve İlkçağ Felsefesi gibi, eski Hellen dili ve edebiyatı formasyonunu kazanmaları için gerekli dersler de bulunmaktadır. Öğrencilerimizin formasyonları Lâtin Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’ndan alınan derslerle tamamlanmaktadır.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Eski Yunan Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Eski Yunan Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü ile ilgili bilgiler, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında herşey, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/eski-yunan-dili-ve-edebiyat-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/eski-yunan-dili-ve-edebiyat-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için