Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği hakkında bilgiler edinecek ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlar, uygun gemilerde makine zabiti dönemini takiben,  uzakyol gemilerinde başmühendis olarak çalışabilirler. Mezunlar ayrıca gemilerin bakım ve tutumundan sorumlu mühendisler ve ticari gemi filolarının teknik sorumluları olarak da iş bulabilirler. Mezunlar karada, enerji alanında ve turizm sanayinin otelcilik teknik hizmetleri ile ilgili pozisyonlarında da iş bulabilirler.

Mezunlarının hem tersanelerde hem açık denizde iş bulabileceği bölümdür. elbetteki tersanedeki ücretler, açık denizin yanında bir hayli düşüktür.
tercihlerini açık denizden yana kullanan arkadaşlarımız t.c. gemi adamları sınav merkezinde uzakyol vardiya mühendisi sınavına girerler. başarılı olmaları dahilinde "uzak yol vardiya mühendisi" ünvanı alırlar. 20 aylık açık deniz tecrübesinden sonra tekrar sınava girip "uzakyol 2. mühendisi" ünvanı alırlar. aynı şekilde son bir sınava girip başarılı olmaları dahilinde "uzakyol baş mühendisi" denizcilikteki ismi ile çarkçıbaşı ünvanını alırlar.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği iş bulma imkanı, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır. Bölümün maaşları söylenildiği üzere gayet iyidir. Mezunlar 2500-3000$ arasında bir ücretle açık denizde göreve başlarlar. çarkçıbaşı olduklarında bu rakam 8-10.000$'ı bulabilmektedir.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği maaşı ne kadar, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği kazançları

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, gemilerin projelerini yapacak ve bu projelerin veya proje taslaklarının gemi genel planına yerleşimini sağlayacak,gemi genel planına göre ve uluslararası standartlara uygun olarak makine ve ekipmanları seçecek ve geminin mühendislik hesaplamalarını yapacak,gerekli malzemenin alımı için istenen nitelikleri belirleyecek,projeler doğrultusunda yapım,işletim ile bakım ve onarım işlerinin yürütülmesini sağlayacak gemi makineleri işletme mühendisi yetiştiren bir bölümdür.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği hakkında bilgi, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü ile ilgili bilgiler, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü hakkında herşey, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/gemi-makineleri-isletme-muhendisligi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/gemi-makineleri-isletme-muhendisligi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için