Gerontoloji Bölümü Hakkında Bilgi

Gerontoloji hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Gerontoloji hakkında bilgiler edinecek ve Gerontoloji bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Gerontoloji hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Gerontoloji İş İmkanları Hakkında Bilgi Gerontoloji İş...

1890 1

Gerontoloji hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Gerontoloji hakkında bilgiler edinecek ve Gerontoloji bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Gerontoloji hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Gerontoloji İş İmkanları Hakkında Bilgi Gerontoloji İş Olanakları Hakkında Bilgi

Gerontoloji Bölümünden Gerontolog unvanıyla mezun olanların iş bulma ve kariyer olanağı yüksek olacaktır. Çünkü bir taraftan ülkemizde Gerontolog bulunmamaktadır. Fakat her alanda Gerontologlara acil ihtiyaç vardır.

Gerontologlar nerelerde çalışabilirler? Gerontolojinin multi disipliner özelliği, Gerontologlara üniversitelerde, hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, sosyal hizmet kurumlarında, sigorta şirketlerinde ya da turizm sektöründe çalışma olanakları sunmaktadır. Genellikle yönetici pozisyonlarında istihdam edileceklerinden hareket edilmektedir. Ayrıca Gerontoloji Bölümünden mezun olan genç akademikerlere yurt dışında yüksek lisan ve doktora yapma olanakları sunabilmek için özel çalışmalar yürütülmektedir.

Gerontoloji, yaşlılara verilen sağlık hizmetini değil yaşlı nüfusa yönelik sosyal destek mekanizmalarını yöneten bilimin adıdır. Gerontoloji bölümünden mezun olanların iş bulma ve kariyer olanağı yüksektir. Gerontolojinin multidisipliner özelliği, üniversitelerde, hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, sosyal hizmet kurumlarında, sigorta şirketlerinde ya da turizm sektöründe çalışma olanakları sunmaktadır. Alana özgü özel işletmelerden başka, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Belediyeler, gerontologları istihdam eden kuruluşlardır.

Gerontoloji iş bulma imkanı, Gerontoloji iş olanakları hakkında bilgi, Gerontoloji mezunları ne iş yapar, Gerontoloji mezunları nerelerde çalışır, Gerontoloji mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

Gerontoloji Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır. Gerontoloji mezunları ne kadar maaş alır, Gerontoloji maaşı ne kadar, Gerontoloji kazançları

Gerontoloji Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Gerontoloji, yaşlanma süreçlerine müdahale edebilmenin yollarını aramakta olan bilim dallarından bir tanesidir. Yaşlı nüfusunun, toplam nüfusa oranının her geçen gün arttığı dünyada, yaşlıların yalnızca hastalık nedeniyle sağlık bakımı değil aynı zamanda sosyal hayattan izole ve başkalarına bağımlı olmadan yaşamını sürdürülebilmesi için sosyal yönden desteklenmesi gerekmektedir. Yaşlanma ile ilgili fiziksel kısıtlılık durumları yanında, kişilerin psikososyal boyutlarında da önemli değişiklikler gelişmektedir. Yaşlı nüfusun desteklenebilmesi için yaşlanma ve yaşlılık ile ilgili bilgi ve beceri ile donanmış profesyonellere ihtiyaç bulunmaktadır. ‘Gerontolog’ bu ihtiyacı karşılamak üzere eğitilmiş profesyonel kişidir.

Gerontoloji Bölümü ile İlgili Yorumlar

Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Gerontoloji hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun. Gerontoloji hakkında bilgi, Gerontoloji bölümü ile ilgili bilgiler, Gerontoloji bölümü hakkında herşey, Gerontoloji mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Gerontoloji mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. Adsız Cevapla

    Arkadaşlar henüz bölümün ataması yok ama atama sözü 2017 yılı için verilmişti bölüm de resmi gazetede yayınlandığı için atamaların olması bekleniyor

css.php