Gerontoloji Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Gerontoloji hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Gerontoloji hakkında bilgiler edinecek ve Gerontoloji bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Gerontoloji hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Gerontoloji İş İmkanları Hakkında Bilgi Gerontoloji İş Olanakları Hakkında Bilgi
Gerontoloji Bölümünden Gerontolog unvanıyla mezun olanların iş bulma ve kariyer olanağı yüksek olacaktır. Çünkü bir taraftan ülkemizde Gerontolog bulunmamaktadır. Fakat her alanda Gerontologlara acil ihtiyaç vardır.
Gerontologlar nerelerde çalışabilirler? Gerontolojinin multi disipliner özelliği, Gerontologlara üniversitelerde, hastanelerde, rehabilitasyon merekzelerinde, sosyal hizmet kurumlarında, sigorta şirketlerinde ya da turizm sektöründe çalışma olanakları sunmaktadır. Genellikle yönetici pozisyonlarında istihdam edileceklerinden hareket edilmektedir. Ayrıca Gerontoloji Bölümünden mezun olan genç akademikerlere yurt dışında yüksek lisan ve doktora yapma olanakları sunabilmek için özel çalışmalar yürütülmektedir.

Gerontoloji, yaşlılara verilen sağlık hizmetini değil yaşlı nüfusa yönelik sosyal destek mekanizmalarını yöneten bilimin adıdır. Gerontoloji bölümünden mezun olanların iş bulma ve kariyer olanağı yüksektir. Gerontolojinin multidisipliner özelliği, üniversitelerde, hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, sosyal hizmet kurumlarında, sigorta şirketlerinde ya da turizm sektöründe çalışma olanakları sunmaktadır. Alana özgü özel işletmelerden başka, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Belediyeler, gerontologları istihdam eden kuruluşlardır.

Gerontoloji iş bulma imkanı, Gerontoloji iş olanakları hakkında bilgi, Gerontoloji mezunları ne iş yapar, Gerontoloji mezunları nerelerde çalışır, Gerontoloji mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Gerontoloji Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Gerontoloji mezunları ne kadar maaş alır, Gerontoloji maaşı ne kadar, Gerontoloji kazançları

Gerontoloji Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Gerontoloji, yaşlanma süreçlerine müdahale edebilmenin yollarını aramakta olan bilim dallarından bir tanesidir. Yaşlı nüfusunun, toplam nüfusa oranının her geçen gün arttığı dünyada, yaşlıların yalnızca hastalık nedeniyle sağlık bakımı değil aynı zamanda sosyal hayattan izole ve başkalarına bağımlı olmadan yaşamını sürdürülebilmesi için sosyal yönden desteklenmesi gerekmektedir. Yaşlanma ile ilgili fiziksel kısıtlılık durumları yanında, kişilerin psikososyal boyutlarında da önemli değişiklikler gelişmektedir. Yaşlı nüfusun desteklenebilmesi için yaşlanma ve yaşlılık ile ilgili bilgi ve beceri ile donanmış profesyonellere ihtiyaç bulunmaktadır. ‘Gerontolog’ bu ihtiyacı karşılamak üzere eğitilmiş profesyonel kişidir.

Gerontoloji Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Gerontoloji hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Gerontoloji hakkında bilgi, Gerontoloji bölümü ile ilgili bilgiler, Gerontoloji bölümü hakkında herşey, Gerontoloji mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Gerontoloji mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Gerontoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Gerontoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/gerontoloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/gerontoloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için