Girişimcilik Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Girişimcilik hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Girişimcilik hakkında bilgiler edinecek ve Girişimcilik bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Girişimcilik hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Girişimcilik İş İmkanları Hakkında Bilgi Girişimcilik İş Olanakları Hakkında Bilgi
Girişimcilik bölümünden mezun olduğunuzda aşağıdakileri yapabilirsiniz:
-Üretim ve hizmet sektörlerinde yeni iş kurmanın yanında, kurulmuş olan aile şirketlerini geliştirebilirsiniz.
-Kurumsal girişimcilik faaliyetlerinde bulunmayı hedefleyen kurumsal ve köklü firmaların girişimci ve yenilikçi çalışan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla istihdam edilebilirsiniz. --Girişimcilik faaliyetlerini desteklemeyi ve arttırmayı hedefleyen ve bu yönde donanımlı ve eğitilmiş insan kaynağına ihtiyaç duyan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilirsiniz.

Öncelikli olarak mezunlarımızın, üniversitemizin genel olarak ağırlık verdiği sektörler yanında farklı üretim ve hizmet sektörlerinde yeni iş kurmalarını veya kurulmuş olan aile şirketlerini geliştirmelerini beklemekteyiz.

Bunun yanında bir kısım mezunumuzun, kurumsal girişimcilik faaliyetlerinde bulunmayı hedefleyen kurumsal ve köklü firmalarda (örneğin Vestel ve Turkcell), bu firmaların girişimci ve yenilikçi çalışan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla istihdam edilebileceğine inanıyoruz.

Bir diğer istihdam alanı da yeni kurulmuş genç ve küçük işletmeler olacaktır. Mezunlarımızın işlerini kurarken geçeceği yollardan henüz geçmiş veya geçmekte olan bu tip yeni girişimlerin, biraz daha tecrübe edinmek isteyecek mezunlarımız tarafından diğer tüm programların mezunlarına oranla daha büyük bir heves ve cesaret ile tercih edileceğine inanıyoruz. Benzer bir durumun bu kuruluşlar tarafından da yaşanacağını ve henüz girişimci bir ruhla işlerini yürüten bu kuruluşların kendileri ile benzer heves ve eğilimlerdeki mezunlarımıza ilgi duyacağını düşünüyoruz.

Bir diğer istihdam alanı sosyal girişimcilik faaliyetlerinde bulunan ve/veya bulunmak isteyen fakat insan kaynağı açığı çeken sivil toplum kuruluşları ve/veya işletmeler olacaktır.

Son olarak, bir diğer istihdam alanı da girişimcilik faaliyetlerini desteklemeyi ve arttırmayı hedefleyen ve bu yönde donanımlı ve eğitilmiş insan kaynağına ihtiyaç duyan kamu kurum ve kuruluşları olacaktır.

Girişimcilik iş bulma imkanı, Girişimcilik iş olanakları hakkında bilgi, Girişimcilik mezunları ne iş yapar, Girişimcilik mezunları nerelerde çalışır, Girişimcilik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Girişimcilik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Girişimcilik mezunları ne kadar maaş alır, Girişimcilik maaşı ne kadar, Girişimcilik kazançları

Girişimcilik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Girişimcilik bölümünün temel amacı,
-Piyasaların değişen dinamiklerine kolay uyum sağlayabilecek,
-Günün gelişen bilgilerini takip edebilecek,
-Sektörel trendleri okuyabilen ve teknik analizleri gerçekleştirebilecek,
-İletişim ve liderlik yetenekleriyle karşılaştıkları sorunları çözebilecek,
-Grup çalışmalarında sorumluluk ve yetki alabilen, gerektiğinde insiyatif kullanabilecek, -Ortaya çıkacak fırsatları fark edebilecek,
-Sağlıklı ve doğru kararlar alarak bunları iş fikrine dönüştürebilecek,
-İstihdam oluşturan, yeniliğe açık, modern, vizyon sahibi işletmeler kurabilecek deneyimli ve uzman elemanlar yetiştirmektir.

Girişimcilik Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Girişimcilik hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Girişimcilik hakkında bilgi, Girişimcilik bölümü ile ilgili bilgiler, Girişimcilik bölümü hakkında herşey, Girişimcilik mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Girişimcilik mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Girişimcilik Bölümü Hakkında Bilgi
Girişimcilik Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/girisimcilik-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/girisimcilik-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için