Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Gürcü Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Gürcü Dili ve Edebiyatı hakkında bilgiler edinecek ve Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Gürcü Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Gürcü Dili ve Edebiyatı İş İmkanları Hakkında Bilgi Gürcü Dili ve Edebiyatı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Gürcüce bilen kişi sayısının ülkemizdeki azlığı bu dili bilenleri avantajlı konuma taşımaktadır. Bu avantajların doğurduğu iş alanlarını şöyle sıralama imkânı vardır.
1- Dış İşleri Bakanlığı
2- Milli Eğitim Bakanlığı
3- Kültür ve Turizm Bakanlığı
4- İç İşleri Bakanlığı
5- Ulaştırma Bakanlığı
6- Akademik Düzeydeki Çalışma Alanları (Üniversiteler, Enstitüler ve Araştırma Merkezleri)
7- Askerî Birimler
8- İstihbarat Birimleri
9- Kütüphaneler
10- Yazınsal Basın (Kitap, Dergi ve Gazetecilik Alanları)
11- Görsel Basın (Radyo ve Televizyon Kuruluşları)
12- TİKA ve TÖMER… gibi Kurumlar
13- Türk Dil Kurumu
14- Türk Tarih Kurumu
15- Devlet Arşivleri
16- Özel Sektör Alanları
17-  Tercümanlık ve Mütercimlik Alanları gibi pek çok alanda iş bulma olanağı olan Gürcü Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı mezunları diğer filoloji mezunlarına oranla iş olanakları açısından çok daha şanslıdır.

Yukarıda bahsedilen iş olanaklarının neredeyse tamamı devlet kurumlarıdır. Sizlerin de bildiği gibi bir devlet kurumuna atanmak için KPSS’ye girmek ve yeterli puanı almak gerekir. Bu bölümden atanmak için de ciddi manada KPSS çalışıp rakiplerinizi geride bırakmanız gerekir. Tabii her şeyden önce, KPSS alımlarında bu bölüme de kadro açılması gerekir.

Gürcü Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı, Gürcü Dili ve Edebiyatı iş olanakları hakkında bilgi, Gürcü Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, Gürcü Dili ve Edebiyatı mezunları nerelerde çalışır, Gürcü Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Gürcü Dili ve Edebiyatı mezunları ne kadar maaş alır, Gürcü Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar, Gürcü Dili ve Edebiyatı kazançları

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölüm Türkiye’de Kars Kafkas Üniversitesi ile Düzce Üniversitesinde okutulmaktadır. Her iki üniversite de bu bölüme öğrenci alımı için DİL-3 puan türünü kullanmaktadır.

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Gürcü Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Gürcü Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi, Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümü ile ilgili bilgiler, Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında herşey, Gürcü Dili ve Edebiyatı mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Gürcü Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/gurcu-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/gurcu-dili-ve-edebiyat-bolumu-hakknda.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için