Halkbilim Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Halkbilim hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Halkbilim hakkında bilgiler edinecek ve Halkbilim bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Halkbilim hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Halkbilim İş İmkanları Hakkında Bilgi Halkbilim İş Olanakları Hakkında Bilgi
Halkbilim programın mezunları çeşitli kurumlarda ve üniversitelerde “Araştırıcı” olarak görev yaparlar. Halkbilim araştırıcısı, Türkiye’nin değişik yörelerinde yaşayan insanların örf ve adetlerini, kullandıkları deyimleri, sözcükleri, bilmece ve masalları ve diğer sanat ürünlerini derler, bunların özelliklerini inceler ve tanıtırlar.

Halkbilim programı mezunları Kültür Bakanlığına bağlı kuruluşlarda, TRT’de basın yayın kuruluşlarında görev alabilirler.

Halkbilim iş bulma imkanı, Halkbilim iş olanakları hakkında bilgi, Halkbilim mezunları ne iş yapar, Halkbilim mezunları nerelerde çalışır, Halkbilim mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Halkbilim Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2300-2500 lira dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Halkbilim mezunları ne kadar maaş alır, Halkbilim maaşı ne kadar, Halkbilim kazançları

Halkbilim Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Halkbilim bölümü ülkemizdeki tek bir üniversitede, Ankara Üniversitesinde, okutulmaktadır. Tek bir üniversitede okutulması, mezun sayısının az olacağından iş bulma imkanının da kolay olduğunu düşündürebilir; fakat ne yazık ki durum sanıldığı kadar olumlu değil. Halkbilim mezunlarının büyük kısmı başka işlerle uğraşmakta ve çok azı devlete atanabilmektedir. Bölümün puan türü TS-1’dir. Eğitim süresi ise 4 yıldır.

Halkbilim, toplumsal ve siyasal yapıdan ekonomik örgütlenmeye, sözlü gelenek, değerler sistemi ve inançlardan yiyecek-giyecek üretimi, mimari, süsleme sanatları gibi maddi kültür ürünlerine kadar kültürel yaşamın bütününü inceleyen bir disiplindir. Doğumdan ölüme kadar insanların yaşantısında yer alan maddi ve manevi bütün kültür öğelerini bilimsel olarak derleyen, araştıran, değerlendiren ve bunların sistematik bir açıklamasını yaparak insanlığın kültür tarihini ve özellikle halk kültürünün genel gelişme kurallarını inceleyen, kültürler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları belirleyip ortaya koyan bir bilim dalıdır.

Halkbilim Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Halkbilim hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Halkbilim hakkında bilgi, Halkbilim bölümü ile ilgili bilgiler, Halkbilim bölümü hakkında herşey, Halkbilim mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Halkbilim mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,472,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Halkbilim Bölümü Hakkında Bilgi
Halkbilim Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/halkbilim-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/halkbilim-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için