Halkla İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Halkla İlişkiler hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Halkla İlişkiler hakkında bilgiler edinecek ve Halkla İlişkiler bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Halkla İlişkiler hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Halkla İlişkiler İş İmkanları Hakkında Bilgi Halkla İlişkiler İş Olanakları Hakkında Bilgi
Halkla İlişkiler mezunları; reklam ajanslarında, halkla ilişkiler şirketlerinde, medya planlama ve satın alma şirketlerinde, siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde, in-house ajanslarda, ulusal ve uluslararası işletmelerde stratejik iletişim uzmanı, kurumsal iletişim uzmanı ya da halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışmakta ve iş imkanı bulabilmekte, ayrıca kendi iletişim ajanslarını da kurabilmektedir.

Bölüm mezunlarının genel çalışma alanları özel sektöre bağlı kuruluşlardır; ancak KPSS’de yeterli puanı almak ve alımlarda bu bölüme de kadro açılması kaydıyla kamu kurumlarında da görev almak mümkün olabilir.

Halkla İlişkiler iş bulma imkanı, Halkla İlişkiler iş olanakları hakkında bilgi, Halkla İlişkiler mezunları ne iş yapar, Halkla İlişkiler mezunları nerelerde çalışır, Halkla İlişkiler mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Halkla İlişkiler Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Halkla İlişkiler mezunları ne kadar maaş alır, Halkla İlişkiler maaşı ne kadar, Halkla İlişkiler kazançları

Halkla İlişkiler Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölüm; Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Uluslar arası Balkan Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi gibi özel üniversitelerde okutulmakta olup, puan türü TS-1’dir. Herhangi bir devlet üniversitesinde bu bölüm yoktur.

Bölümün amacı, çağdaş yönetimin temel işlevlerinden biri olan halkla ilişkilerin, kurumsal iletişimden itibar yönetimine kadar uzanan tüm boyutlarında uzmanlaşan iletişim profesyonelleri yetiştirmektir. Bölüm öğrencileri, halkla ilişkilerin temelleri, süreçleri, çalışma anlayışı ve tekniklerinin yanı sıra; kurumsal iletişim, medya ilişkileri, pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler metinlerinin yazımı, iç iletişim, dijital iletişim, sosyal sorumluluk, sponsorluk yönetimi, kriz yönetimi ve benzeri bir dizi çalışma alanında en güncel bilgi ve uygulamalara yönelik sağlam bir donanım kazanırlar

Halkla İlişkiler Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Halkla İlişkiler hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Halkla İlişkiler hakkında bilgi, Halkla İlişkiler bölümü ile ilgili bilgiler, Halkla İlişkiler bölümü hakkında herşey, Halkla İlişkiler mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Halkla İlişkiler mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Halkla İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgi
Halkla İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/halkla-iliskiler-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/halkla-iliskiler-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için