Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri hakkında bilgiler edinecek ve Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri İş İmkanları Hakkında Bilgi Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bu bölümden mezun olanlar tüm kamu ve özel sağlık kurumlarında yönetici ve klinisyen hemşire, eğitim kurumlarında okul hemşiresi, çeşitli kurumlarda yönetici ve kurum hemşiresi olarak çalışabilirler. Pedagojik formasyon eğitimi almış olanlar sağlık meslek liselerinde öğretmenlik yapabilirler. 

Bu bölüm mezunları da ‘’Hemşirelik’’ bölümü mezunları ile aynı haklara sahiptir. Devlet hastanelerine, üniversite hastanelerine atanma ve özel hastanelerde çalışma imkanı bulunmaktadır. Ayrıca pedagojik formasyonu eğitimi alarak KPSS’de başarı gösterenler, öğretmen olma şansını da elde etmektedir.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri iş bulma imkanı, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri iş olanakları hakkında bilgi, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri mezunları ne iş yapar, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri mezunları nerelerde çalışır, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 lira dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri mezunları ne kadar maaş alır, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri maaşı ne kadar, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri kazançları

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölüm ilkemizde sadece iki tane özel üniversitede okutulmaktadır: Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Toros Üniversitesi, bu bölüme öğrenci alımını MF-3 puanı ile yapmaktadır.

Bölümün Amacı; günlük yaşam içinde insanı ve insan sağlığını etkileyebilecek her türlü gelişme ve değişmelere duyarlı olacak ve bunları verdiği hizmette göz önünde bulunduracak, sağlıklı ya da hasta bireylerin her ortamda hemşirelik bakım gereksinimlerini saptayabilecek, bu gereksinimleri mesleki standartlar düzeyinde karşılayabilmek için gerekli olan hemşirelik bakımını planlayabilecek, uygulayabilecek ve değerlendirecek, aynı zamanda sağlık ekibinin etkin ve etkili bir üyesi olarak rol ve işlevlerini yerine getirecek, hemşirelik eğitimi, yönetimi ve araştırmalarında rol alabilecek, tüm bunları yerine getirirken mesleki etik ilkelerini göz önünde bulunduracak nitelikte profesyonel hemşireler yetiştirmektir.


Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri hakkında bilgi, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümü ile ilgili bilgiler, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümü hakkında herşey, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi
Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/hemsirelik-ve-saglk-hizmetleri-bolumu.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/hemsirelik-ve-saglk-hizmetleri-bolumu.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için