Hindoloji Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Hindoloji hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Hindoloji hakkında bilgiler edinecek ve Hindoloji bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Hindoloji hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Hindoloji İş İmkanları Hakkında Bilgi Hindoloji İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları üniversitelerde bilimsel çalışma yapabilirler. Müzelerde, kütüphanelerde iş bulabilirler. Hindoloji programında özellikle “Hint-Avrupa Dil Ailesi” adı altında toplanan dillerin temeli kabul edilen Sanskrit dilinin tarihi; eldeki metinlerin tarihsel olarak düzenlenmesi, metinlerin yazıldığı alfabe, gramer, edebiyat ve kültür tarihi, metin tercümeleri gibi konularda eğitim yapılmaktadır.
Kamu kurumlarında görev almak isteyen Hindoloji mezunlarının, her şeyden önce KPSS’de başarılı olması gerekmektedir ki bu da gerçek anlamıyla kolay değildir. Bölüm mezunlarının üniversitelerde öğretim görevlisi olma şansı da vardır ki bu da ALES gibi akademik sınavlarda başarı göstermeyi ve üniversitelerin yaptığı mülakatları geçmeyi gerektirir.

Hindoloji iş bulma imkanı, Hindoloji iş olanakları hakkında bilgi, Hindoloji mezunları ne iş yapar, Hindoloji mezunları nerelerde çalışır, Hindoloji mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Hindoloji Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2300-2500 lira dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır. Öğretim görevlisi olanların 3500 lira dolaylarında maş alması mümkündür.

Hindoloji mezunları ne kadar maaş alır, Hindoloji maaşı ne kadar, Hindoloji kazançları

Hindoloji Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Hindoloji bölümü sadece Ankara Üniversitesinde okutulmaktadır. Bölüme girmek için alınması gereken puan türü DİL-3 puanıdır.

Hindoloji bölümünde, özellikle “Hint- Avrupa Dil Ailesi” adı altındı toplanan dillerin temeli kabul edilen Sanskrit dilinin tarihi, eldeki metinlerin tarihsel olarak düzenlenmesi, metinlerin yazıldığı alfabe gramer, edebiyat ve kültür tarihi, metin tercümeleri gibi konularda eğitim yapılmaktadır. Programı tamamlayanlara "Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Lisans Diploması" ve “Filolog” unvanı verilir. Mezunlar, müzelerde, Kültür Bakanlığında, kütüphanelerde ve diğer kurumlarda çalışma imkanı bulabilirler.

Hindoloji Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Hindoloji hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Hindoloji hakkında bilgi, Hindoloji bölümü ile ilgili bilgiler, Hindoloji bölümü hakkında herşey, Hindoloji mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Hindoloji mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Hindoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Hindoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/hindoloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/hindoloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için