Hititoloji Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Hititoloji hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Hititoloji hakkında bilgiler edinecek ve Hititoloji bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Hititoloji hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Hititoloji İş İmkanları Hakkında Bilgi Hititoloji İş Olanakları Hakkında Bilgi
Hititoloji programını bitirenlere “Hititolog” unvanı verilir.Müzeler, turizm acenteleri vb. kuruluşlarda görev yapabilirler. Müzeler, turizm acentelerinde ve yükseköğretim kurumlarında, orta düzeyde bir gelirle kısıtlı iş bulma olanakları vardır. Bir önceki başlıkta belirttiğimiz çalışma alanlarında görev alabilmek için bazı şartlar gereklidir. Kamu kurumları için bu şartlardan en önemlisi ve vazgeçilmezi olan KPSS sınavıdır. KPSS’de başarılı olamayanlar ise özel kurum veya kuruluşlarda şahsi iş başvurusunda bulunarak iş bulma imkanına sahip olabilirler.

Hititoloji iş bulma imkanı, Hititoloji iş olanakları hakkında bilgi, Hititoloji mezunları ne iş yapar, Hititoloji mezunları nerelerde çalışır, Hititoloji mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Hititoloji Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Hititoloji mezunları ne kadar maaş alır, Hititoloji maaşı ne kadar, Hititoloji kazançları

Hititoloji Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Hititoloji bölümü İstanbul Üniversitesi ve Ankara Üniversitesinde okutulmakta olan 4 yıllık bir lisans bölümüdür. Bölümün puan türü TS-2’dir. Bu puan türü için girilmesi gereken sınavlar ise YGS, LYS-3 ve LYS-4 sınavlarıdır.

Hititoloji bölümünde, Milattan Önce 1650-1200 yılları arasında Anadolu’da güçlü bir devlet kurmuş olan Hititler’in çivi yazısı sistemi ile yazmış oldukları ve zaman içinde canlılığını yitirerek ölü bir dil halini almış olan Hititçe öğretilmektedir. Bunun yanısıra Hititçe içinde kullanıldığı kadarı ile Akkad ve Sümer gramerine de değinilmektedir. Ders olarak, dinsel, yasal, idari ve tarihi içerikli metinlerin analizi yapılmakta, ayrıca Hitit siyasal, kültürel tarihi öğretilmektedir. Aralıklı olarak açılan lisans üstü programlarında, Hititçe yanında Eski Anadolu dillerindeki belgeler üzerinde incelemeler yapılmakta, dilbilimsel, tarihsel, ya da sosyal açılardan bunları ele alan araştırmalar yürütülmektedir.

Hititoloji Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Hititoloji hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Hititoloji hakkında bilgi, Hititoloji bölümü ile ilgili bilgiler, Hititoloji bölümü hakkında herşey, Hititoloji mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Hititoloji mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Hititoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Hititoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/hititoloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/hititoloji-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için