Hukuk Fakültesi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

Hukuk Fakültesi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, Hukuk Fakültesi hakkında bilgiler edinecek ve Hukuk Fakültesi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de Hukuk Fakültesi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Hukuk Fakültesi İş İmkanları Hakkında Bilgi Hukuk Fakültesi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bu bölümde okumuş ve mezun olmuş kişilerin tecrübelerinden yola çıkarak size faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir yorumu burada yayınlıyoruz. Umarız faydalı olur. İlgili yorum hemen aşağıdadır.

‘’Hukuk bölümü mezunu olunca önünüzde iki yol vardı. Birincisi, ya hakimlik, savcılık sınavına gireceksiniz ya da avukatlık stajı yapıp avukat olacaksınız. Şimdi bu iki yoldan avukatlık stajını seçerseniz, ilk altı ay adliye sonraki altı ay bir avukatın yanında staj yapacaksınız. Heyecanlanmayın ilk altı ay içerisinde adliyeyle birlikte avukat yanında çalışıp para kazanabilirsiniz; ancak bu "yakalanana kadar yasak" haberiniz olsun ancak daha ben ne yakalanan ne de stajı yanan insan duydum bu sebeple. Stajınız bitti, ruhsatınızı alıyorsunuz artık birer avukatsınız, hayırlı olsun. ‘’Artık tonlarca para kazanıp Bebek'ten ev ve altınıza BMW çekebilirsiniz.’’ Diyeceğim; ama öyle bir şey olmuyor, hemen gaza gelmeyin çaba ve emek istiyor azıcık ucundan. Neyse avukat olduktan sonra "Noterlik" ve "Arabulucuk" diye iki olay var. Bu arabuluculuk yeni çıktı tam ayrıntısını ben de bilmiyorum açıkçası ancak noterliğe kesin başvurun ve avukatlık yapmaya devam edin, noterlik sıra usulü işlediği için sıra bir gün gelir merak etmeyin. Gelelim ikinci yola burada hakim-savcılık sınavına girip mülakatları geçtikten sonra hakim savcı stajyeri olarak işe başlıyorsunuz staj süresi avukatlara göre biraz daha değişik. Stajı tamamladıktan sonra hakim ya da savcı oluyorsunuz. Bundan sonra artık değiştirme şansınız yok. Ben bunu beğenmedim olmamış bu avukatlık yapacağım diyorsanız. İstifa edip avukatlığa dönebilirsiniz eğer avukatlık stajını yaptıysanız. Avukatlık stajı yapmadan hakim savcı olduysanız tekrardan avukatlık stajı yapıp avukat olabilirsiniz. Karışık değişik şeyler takmayın kafanıza ilk önce okulunuzu bitirin. Dükkanı kapatmadan şunu da ekleyim okulu bitirip direk yüksek lisans yapma şansınız da var. Hatta zamanım bol yoğunluğu severim derseniz yüksek stajla birlikte yüksek lisansınızı yürütme şansınız da var.’’

Bir hukuk bölümü mezununun yapabileceği işler aşağıda sıralanmıştır. zehiravukat adlı siteden alıntıladığımız bu yazının sizlere yararlı olacağını umuyoruz. İşte hukuk fakültesi mezunları için çalışma alanları…
1-AKADEMİSYEN : Sayıları her geçen gün artan hukuk fakülteleri akademisyen eksiğini de gündeme getirdi dolayısıyla pek çok hukuk dalında akademisyen olabilir ve parlak bir geleceğe adıma atabilirsiniz. Akademisyenlik, daha çok sürekli araştırma ve eğitim faaliyetlerine ilgi duyanlar için uygun bir meslek dalıdır. Akademik kariyer için lisans eğitiminden sonra sırasıyla yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlamak ve iyi derecede bir yabancı dil biliyor olmak gerekir. Ayrıca çalışılmak istenilen üniversitenin düzenleyeceği yazılı ve sözlü sınavları da başarıyla geçmek gerekir.
2-NOTER : Noterlik de, yalnızca hukuk fakültesi mezunlarının yapabileceği bir meslek olarak, 1512 sayılı Noterlik Kanunu‘nda düzenlenmiştir. Noter olabilmek için, Noterlik Kanunu madde 7′de öngörülen staj koşullarını taşıyor olmak gerekir. Staj süresi bir yıldır. Stajın tamamlanması sonrasında belirli koşulların da varlığı halinde noterlik belgesi almaya hak kazanılır.
Noterler, meslek kuruluşu olarak Türkiye Noterler Birliği‘ne bağlıdır. Türkiye’de noter sayısı konusundan Noterler Birliği’nce açıklanmış bir veri yoktur.Şunu da burda hemen belirtelim noterlik de sıra sistemi var şu an için stajınızı bitirseniz bile noterlik sıranızın gelmesi çok uzun yıllar alabilir.Bu süre 10-15 yılı bulabilmekte fakat noterler birliği bu konuda gençlerin önünü açmak için yeni çalışmalar yapıyor.
3-İCRA MÜDÜRÜ: Adalet Bakanlığı son yıllarda icra müdürlüğü ve yardımcılığı kadrosu için hukuk fakültesi mezunlarını tercih etmektedir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndaki koşulları taşıyan adaylar, ÖSYM tarafından düzenlenen sınavda başarılı olmalarının ardından icra müdür ve yardımcılığı kadrosuna atanabilirler. Yazılı sınav ÖSYM tarafından düzenlenir fakat sınav ilanı ve usulü Adalet Bakanlığı tarafından belirlenir. 2012 için 300 icra müdür ve yardımcılığı kadrosuna atama yapılması öngörülmektedir.
4-BAKANLIKLARDA UZMAN VE MÜFETTİŞ : Hukuk fakültesi mezunları için yukarıda sayılanlar dışında birçok iş farklı meslek kolunda çalışma imkanı bulunmaktadır. Çeşitli bakanlıklarda uzman ya da müfettiş kadrosuyla çalışma olanağı bulunmaktadır. Bu kadrolarda çalışabilmek için KPSS sınavında başarılı olmak koşulu aranmaktadır.
5-BANKA VE FİNANS KURULUŞLARINDA UZMANLIK VE HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ :Banka ve finans kurumları, bünyelerinde hukuk danışmanı, hukuk müşaviri kadrosuyla hukukçu personel istihdam etmektedir. Bu kadrolarda çalışabilmek için kurumların kendi yeterlilik sınavları ile ilan ettiği diğer koşulları taşımak gerekmektedir.
6-KAYMAKAMLIK : Kaymakamlık mesleği kadrolarında Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler gibi alanların yanı sıra, Hukuk Fakültesi mezunları da ihdas edilmektedir. Bunun için KPSS A Grubu sınavından başarılı olmak ön koşuldur.
7-HER ŞEY : Hukuk mezunu gerçekten hayallerini gerçekleştirebilecek pek çok yola girebilir özellikle devlet alanında bilgilerine ek iktisat,dil ve işletme bilgisiyle pek çok yerde çalışma alanı bulabilir.Bunu yanında meclisin de %70'den fazlası hukukçudur.

Hukuk Fakültesi iş bulma imkanı, Hukuk Fakültesi iş olanakları hakkında bilgi, Hukuk Fakültesi mezunları ne iş yapar, Hukuk Fakültesi mezunları nerelerde çalışır, Hukuk Fakültesi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Hukuk Fakültesi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır. Özellikle özelde çalışan avukatların maaşı ya da kazançları çok daha yüksek olabilmektedir. Kendisini geliştirmiş ve reklamını da iyi yapmış, müşterisi bol bir avukatın veya yüksek kazançlar elde edilmesi gayet mümkündür. Diğer çalışma alanlarında çalışan hukuk mezunlarının maaşlarını tek tek ele alamayacağımızdan dolayı, sadece avukat maaşları üzerinden bilgi vermeye çalıştık.

Hukuk Fakültesi mezunları ne kadar maaş alır, Hukuk Fakültesi maaşı ne kadar, Hukuk Fakültesi kazançları

Hukuk Fakültesi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Paralı parasız onlarca üniversitede Hukuk Fakültesi bölümü bulunmaktadır. Ancak onca bölümün bulunmasına rağmen iş bulma imkanı hala geniş olan bir bölümdür. Türkiye’de hukuk fakültesi bölümü bulunan bütün üniversiteler, öğrenci alımını TM-3 puan türü ile yapmaktadır.

Hukuk Fakültesi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de Hukuk Fakültesi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


Hukuk Fakültesi hakkında bilgi, Hukuk Fakültesi bölümü ile ilgili bilgiler, Hukuk Fakültesi bölümü hakkında herşey, Hukuk Fakültesi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, Hukuk Fakültesi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,473,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Hukuk Fakültesi Bölümü Hakkında Bilgi
Hukuk Fakültesi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/hukuk-fakultesi-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/hukuk-fakultesi-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için