İç Mimarlık Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İç Mimarlık hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İç Mimarlık hakkında bilgiler edinecek ve İç Mimarlık bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İç Mimarlık hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İç Mimarlık İş İmkanları Hakkında Bilgi İç Mimarlık İş Olanakları Hakkında Bilgi
İç mimarlar, işe başladıkları kurum, kuruluş veya firmalarda genellikle şu görevleri yerine getirmektedirler:
1. Mekan tasarımının ilk aşamalarından, etüdlerden, uygulamaların bitimine kadarki (karar vermeuygulama) süreci gerçekleştiren ekip içinde yer alır. Mekana özgü mobilyaların (ekipmanların) elde edilen veriler doğrultusunda boyut ve kullanım verilerini saptar, özgün biçimleri gerçekleştirir.
2. İç mekanın yeniden düzenlenmesine, yeni bina yapımından daha sık gereksinim duyulduğu bir gerçektir. Yapımı tamamlanmış veya eski işlev dışında yeni bir işlev kazandırılacak yapıların iç mekanlarında öngörülen yeni işlevi, insanın yaşam ve davranış biçimlerine göre çözümler ve düzenler.
3. Kültür kalıtı ya da tarihi eser olarak belirlenmiş eski yapıların iç mekanları ve bu mekanlarda yer alan öğeleri (mobilya, yapı elemanları vb.) belirler. Geleneksel sanat ve kültürümüzün benimsetilmesi ve tanıtılmasına böylece aracı olmak iç mimarın çalışma alanı içindedir.

İç Mimarlık Bölümü mezunları mesleki anlamda belediyeler, bakanlıklar, üniversiteler gibi kamu sektöründe, çeşitli iç mimarlık, mimarlık, tasarım büro ve şirketlerinde, çeşitli mobilya tasarlayan ve pazarlayan kuruluşlarda, banka ve mağaza gibi şube sistemiyle çalışan kurumların merkezlerinde İçmimar olarak çalışabilmektedir. Ayrıca mezunlarımızın bazıları ise kendi tasarım bürolarını oluşturarak mekan tasarımına katkıda bulunmaktadırlar.

Bölüm mezunları, almış oldukları eğitimle kazandıkları mesleki görgü, bilgi, gelişmiş dünya görüşü ve vizyonuyla öğrencilerimiz birçok firma tarafından aranılan ve geniş yelpazede servis verebilen iç mimarlar/tasarımcılar olacaklardır. Binaların değişen gereksinimlere göre, sık eskimesi nedeniyle iç mimarlık mesleğinin geniş bir uygulama alanı vardır.İç mimarlar, mimarlık bürolarında, mimar-iç mimar-inşaat mühendisi ve ilgili mesleklerden oluşan bir grupta takım çalışması ile yoktan var edilen tasarımlar yanında, var olan mekanların yenilenmesi ya da işlev değişikliği gerektiren tasarımlarda, bireysel olarak da geniş bir alanda çalışma olanağı bulabilmektedir. Örneğin, vitrin; fuar-sergi; çarşı; sahne-ekran; yat, uçak veya benzer hareketli iç mekan tasarımı; ya da mobilya tasarımcılığı, modüler inşaat ve bitirme malzemesi veya mobilya üreten firmalarda tasarımcı, kontrolör, ve/veya uygulamacı olarak çalışma olanağına sahiptirler.


İç Mimarlık iş bulma imkanı, İç Mimarlık iş olanakları hakkında bilgi, İç Mimarlık mezunları ne iş yapar, İç Mimarlık mezunları nerelerde çalışır, İç Mimarlık mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İç Mimarlık Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 lira dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır. Özellikle büyük ve ünlü firmalarda çalışan iç mimarlar, hatırı sayılır derecede yüksek maaşlar elde edebilmektedir.

İç Mimarlık mezunları ne kadar maaş alır, İç Mimarlık maaşı ne kadar, İç Mimarlık kazançları

İç Mimarlık Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
MF-4 puanı ile öğrenci alan İç Mimarlık bölümü birçok üniversitemizde bulunmaktadır. Bazı özel üniversitelerde bu bölümün eğitim dili İngilizcedir.

İç Mimarlık Bölümünde eğitim-öğretim kuramsal dersler, atölye çalışmaları, seminer ve benzeri çalışmalar, görsel anlatım araçlı gösteriler ve diploma çalışmalarından oluşmaktadır. Eğitim-öğretim programında; mimari tasarım, bina bilgisi, yapı bilgisi, mimarlık ve sanat tarihi, donatı tasarımı ve sanat tarihi, görsel algı, estetik, iç mekan organizasyonu malzeme-teknoloji, restorasyon, bilgisayar destekli tasarım gibi zorunlu derslerin yanında farklı uzmanlık alanlarından seçme dersler yer almaktadır. Öte yandan İç Mimarlık Bölümünde gelişen bilgisayar teknolojisinden yararlanmak amacıyla bilgisayar destekli tasarım ve bilgisayar dilinin öğretilmesi önemli amaçlardan biridir.

İç Mimarlık Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İç Mimarlık hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İç Mimarlık hakkında bilgi, İç Mimarlık bölümü ile ilgili bilgiler, İç Mimarlık bölümü hakkında herşey, İç Mimarlık mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İç Mimarlık mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İç Mimarlık Bölümü Hakkında Bilgi
İç Mimarlık Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ic-mimarlk-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ic-mimarlk-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için