İletişim Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İletişim Bilimleri hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İletişim Bilimleri hakkında bilgiler edinecek ve İletişim Bilimleri bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İletişim Bilimleri hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İletişim Bilimleri İş İmkanları Hakkında Bilgi İletişim Bilimleri İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunlarının gerek bazı devlet kurumlarında gerekse de özel kurum veya kuruluşlarda iş bulma imkanı bulunmaktadır. Mezunların daha çok sinema, gazetecilik, reklamcılık sektörlerinde ya da şirketlerin/firmaların insan kaynakları biriminde çalışabileceği öngörülmektedir.

İletişim Bilimleri iş bulma imkanı, İletişim Bilimleri iş olanakları hakkında bilgi, İletişim Bilimleri mezunları ne iş yapar, İletişim Bilimleri mezunları nerelerde çalışır, İletişim Bilimleri mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İletişim Bilimleri Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2300-2500 lira dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

İletişim Bilimleri mezunları ne kadar maaş alır, İletişim Bilimleri maaşı ne kadar, İletişim Bilimleri kazançları

İletişim Bilimleri Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Türkiye'de ilk kez Doğuş Üniversitesi'nde, İletişim Bilimleri Bölümü Fen - Edebiyat Fakültesi içinde açılmıştır. Öğrenciler alanlarıyla ilgili iki yıllık bir genel bilgilenmeden sonra bilinçli tercihleri doğrultusunda uzmanlaşmaya yönelmektedirler.

İletişim Bilimleri Bölümü, bireylerin, grupların ve kurumların davranışlarını ve kitle iletişim sistemlerini bilimsel yöntemlerle incelemeye ve iletişim süreçleri konusundaki bilgilerin ilgili alanlardaki uygulamalarının yöntem ve stratejilerini geliştirmeye yönelik eğitim vermeyi hedefler. Bu hedef doğrultusunda, İletişim Bilimleri Bölümü'nün dört yıllık lisans programının ilk iki yılında sosyal bilimlerdeki farklı disiplinlere ilişkin derslere, son iki yılında ise alan derslerine ağırlıklı olarak yer verilmektedir. Öğrencilerin dar bir alanda uzmanlık becerilerini geliştirmeyi hedeflemek yerine, onların, nitelikleri değişen ve gelişen toplum ile teknolojileri izleyebilecek, iletişim olgusunu çok yönlü olarak irdeleyebilecek, bu alanda kendi kendilerini eğitebilecek, iletişim konularına uygun stratejiler belirleyerek sonuçlarının ölçme ve değerlendirmelerini yapabilecek nitelikte iletişimciler olarak yetişmeleri amaçlanmaktadır.

Programımızda Medya (Gazetecilik, Radyo-Televizyon Yayıncılığı), Sinema, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler alanlarına yönelik zorunlu ve seçmeli dersler bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, son iki yılda, seçmeli derslerini ilgi duydukları alanda yoğunlaştırarak uzmanlığa yönelebilirler. 

İletişim Bilimleri Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İletişim Bilimleri hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İletişim Bilimleri hakkında bilgi, İletişim Bilimleri bölümü ile ilgili bilgiler, İletişim Bilimleri bölümü hakkında herşey, İletişim Bilimleri mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İletişim Bilimleri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İletişim Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
İletişim Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/iletisim-bilimleri-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/iletisim-bilimleri-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için