İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İlköğretim Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İlköğretim Matematik Öğretmenliği hakkında bilgiler edinecek ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İlköğretim Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi İlköğretim Matematik Öğretmenliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bu programlardan mezun olanlar, resmi ve özel tüm ilköğretim kurumlarında öğretmen olarak görev yapabilecekleri gibi, görsel ve yazılı basın için çocuk programları ve çocuklara yönelik bilgisayar programları hazırlama gibi alanlarda da çalışabilirler. Ayrıca, üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademik çalışmalar yapabilirler. Ülke nüfusundaki hızlı artış, beraberinde yeni okulların açılmasını zorunlu kılmaktadır. Bu durum öğretmen ihtiyacını artırmaktadır. Kendi branşı dışında ayrıca aylık karşılığı okutabileceği dersler ; Matematik, Geometri, Analitik geometri, ileri matematik, matematik uygulamaları, mesleki matematik, astronomi ve uzay bilimleri, istatistik, araştırma teknikleri gibi derslere girebilmektedir. Ayrıca özel dershanelerde meslek öğretmenleri için ek çalışma alanı oluşturmaktadır.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği iş bulma imkanı, İlköğretim Matematik Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunları nerelerde çalışır, İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2400-2500 lira dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır. Devlet okullarında çalışan bir matematik öğretmeninin maaşı 2500 lira civarındadır; fakat bu maaş sadece taban maaşıdır. Oysa öğretmen maaşlarına etki eden birçok husus bulunmaktadır. En basiti ful ek ders alan bir öğretmenin maaşı 3 bin lirayı geçebilmektedir. Ayrıca hafta sonu kursu veren birisi bu maaşa ortalama 1000 tl daha ekleyerek maaşını 4 bin liraya çıkarabilmektedir.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, İlköğretim Matematik Öğretmenliği maaşı ne kadar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği kazançları

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
İlköğretim Matematik öğretmenliği bölümünün puan türü MF-1’dir. Bu bölüme yerleşmek isteyen öğrenciler, öncelikle YGS sınavına girerler. YGS sınavından en az 180 puan barajını aşmış olanlar LYS sınavlarına girmeye hak kazanırlar. LYS sınavlarından girilmesi gerekenler de LYS-1 ve LYS-2 sınavlarıdır. Bu sınavlardan da yeterli puanı alanlar üniversite tercihi yaparlar ve şayet puanları yeterli olursa istedikleri üniversitenin İlköğretim Matematik öğretmenliği bölümüne yerleşirler.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü, ulusal ve uluslararası kurumlar tarafından belirlenmiş olan öğretmen ve matematik öğretmeni özel alan yeterliliklerini en üst düzeyde gerçekleştirme potansiyeline sahip öğretmen adayları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim boyunca okutulan dersler; Genel Matematik, Türkçe I-II, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi-I-II, Bilgisayar I II, Yabancı Dil I-II, Eğitim Bilimine Giriş, Soyut Matematik, Geometri, Eğitim Psikolojisi, Analiz I-II-III, Lineer Cebir I-II, Fizik I-II, Bilimsel Araştırma Yöntemleri, Öğretim İlke ve Yöntemleri, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı, Analitik Geometri I-II, İstatistik ve Olasılık-I-II, Cebire Giriş, Bilim Tarihi, Özel Öğretim Yöntemleri I-II, Diferansiyel Denklemler, Türk Eğitim Tarihi, Topluma Hizmet Uygulamaları, Ölçme ve Değerlendirme, Elemanter Sayı Kuramı, Matematik Tarihi, Rehberlik, Okul Deneyimi, Sınıf Yönetimi, Özel Eğitim, Matematik Felsefesi, Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi, Öğretmenlik Uygulaması ve seçmeli derslerdir.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İlköğretim Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İlköğretim Matematik Öğretmenliği hakkında bilgi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü ile ilgili bilgiler, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü hakkında herşey, İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ilkogretim-matematik-ogretmenligi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ilkogretim-matematik-ogretmenligi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için