İngiliz Dil Bilimi Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

İngiliz Dil Bilimi hakkında bilgi vermek için derlediğimiz bu tanıtım yazısı, üniversite tercihlerinde işinizi kolaylaştıracak, İngiliz Dil Bilimi hakkında bilgiler edinecek ve İngiliz Dil Bilimi bölümü hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. İyi bir tercih, iyi bir araştırmadan gelir. Sizlerin de İngiliz Dil Bilimi hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İngiliz Dil Bilimi İş İmkanları Hakkında Bilgi İngiliz Dil Bilimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Maalesef,  artan kontenjanlar ve düşen giriş puanları nedeniyle yeni nesil öğrenci profilini üzen bir bölümdür; fakat mezuniyet sonrasında diğer İngilizce bölümleri ile aynı mesleki olanakları sunmaktadır. İsteyen formasyon eğitimi alıp öğretmen olabilmektedir. Bunun dışında yabancı dil öğretimi, dil bilim ve birtakım sosyal bilimler üzerine yüksek lisans yapmak isteyen mezunları da akademik açıdan daha avantajlıdır.

"İngiliz Dil bilimi okursanız eğer formasyon alıp İngilizce öğretmeni olabilirsiniz. Tavsiyem ise bölümün sunduğu dersleri iyice bir gözden geçirin tercihleriniz arasına katmadan önce. Bu bölümde dil araç değil amaçtır (ki çok önemli bir farktır bu). Öyle zamanlar gelir ki artık her gördüğünüz kelimeyi ekine köküne ayırmaya başlarsınız istemsiz bir şekilde. Ama (bence) gayet zevkli bir bölümdür. Akademik anlamda, Türkiye'de pek olmasa da, eğitim alanında gelişmiş olan pek çok ülkede saygı duyulan ve önem verilen bir alandır. Tabii maalesef aynı şeyleri bu bölümün Türkçe versiyonu için söyleyemiyorum. Mezuniyet sonrası iş olanakları çok daha kısıtlı bildiğim kadarıyla."

"Öğretmen olabilmek için İngiliz Dil Bilimi bölümünü seçerek üniversite hayatınızı ve muhtemelen hayatınızın geri kalanını mutsuz olarak geçirirsiniz. Öğretmen olmak için İngilizce Öğretmenliği bölümleri var, daha güzel.
İngiliz Dil Bilimi ve Dil bilim bölümlerini, bir dil bilimci olmak için seçebilirsiniz." 

İngiliz Dil Bilimi İş Olanakları
Eğer kendinizi belli alanlarda geliştirirseniz, örneğin Adli Dil bilim, emniyette çalışabilir, eğer yan dal psikoloji yaparsanız, Dil ve Konuşma terapisti olabilir, eğer bilişimsel dil bilimde ilerlerseniz, bilişim alanlarında iş imkanı yaratabilirsiniz kendinize. Dil bilim, birçok alanla ilişkilidir. Bugün birçok Dil bilimci çeşitli alanlarda yer ediniyor. Aklınıza gelemeyecek alanlarda hem de. Sadece kendinizi yetiştirmeniz önemli. Bölümden mezun olmak, bu her bölüm için geçerli, bir şey ifade etmiyor artık.

İngiliz Dil Bilimi iş bulma imkanı, İngiliz Dil Bilimi iş olanakları hakkında bilgi, İngiliz Dil Bilimi mezunları ne iş yapar, İngiliz Dil Bilimi mezunları nerelerde çalışır, İngiliz Dil Bilimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

İngiliz Dil Bilimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

İngiliz Dil Bilimi mezunları ne kadar maaş alır, İngiliz Dil Bilimi maaşı ne kadar, İngiliz Dil Bilimi kazançları

İngiliz Dil Bilimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
İngiliz Dil Bilimi bölümünün kaynak dili İngilizcedir. Dersler İngilizce işlenir, ancak İngiliz dilini öğretme amacı gütmez. Sadece kaynak dil olarak kullanılır. Örneğin Ses bilgisi ve Ses bilim dersinde İngilizcenin fonetik yapısının yanı sıra bir kaç dilin de fonetiğine değinilebilir, fakat üzerinde durulan dil İngilizcedir.

Bölümün temel gayesi, yaşamımızın her alanında kullandığımız dilin yapısal ve işlevsel özelliklerini kuramsal ve uygulamalı derslerle öğretmek; eleştirel düşünebilen, araştıran, üreten, dil bilim alanında olduğu kadar Türkçenin ve İngilizcenin kullanımında yetkin bireyler olarak öğrencilerimizi geleceğe hazırlamaktır.

İngiliz Dil Bilimi Bölümü ile İlgili Yorumlar
Bu başlık tamamen sizler için eklenmiştir. Sizlerin de İngiliz Dil Bilimi hakkında bilgi vermenizi veya sorularınızı sormanızı istiyoruz ki daha yararlı bir ortam kurulmuş olsun.


İngiliz Dil Bilimi hakkında bilgi, İngiliz Dil Bilimi bölümü ile ilgili bilgiler, İngiliz Dil Bilimi bölümü hakkında herşey, İngiliz Dil Bilimi mezunları iş bulma imkanı, iş olanakları, İngiliz Dil Bilimi mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışabilir, hangi kurumlarda çalışır?

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İngiliz Dil Bilimi Bölümü Hakkında Bilgi
İngiliz Dil Bilimi Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ingiliz-dil-bilimi-bolumu-hakknda-bilgi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2016/04/ingiliz-dil-bilimi-bolumu-hakknda-bilgi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için